Logo
Wydrukuj tę stronę

"Chciałabym pokazać mu niebo" - TVN nagłośnił historię z Węglówki

"Chciałabym pokazać mu niebo" - TVN nagłośnił historię z Węglówki Fot. materiał TVN UWAGA

Borelioza zniszczyła życie rodziny Pawła i Agnieszki. Od 6 lat Paweł nie wychodzi z domu, przebywa pod opieką żony. Gmina i powiat zapowiadają pomoc rodzinie. Potrzebny jest podjazd dla niepełnosprawnych.

Historię nagłośniła stacja TVN, zobacz materiał tutaj: Borelioza zniszczyła życie ich rodziny

Mieszkaniec gm. Korczyna po ukąszeniu przez kleszcza kilkanaście lat temu zachorował na boreliozę. Niestety, choroby nie zdiagnozowano właściwie na czas, co doprowadziło do porażenia czterokończynowego. Mężczyzna jest skazany na leżenie w łóżku i na ogromny ból. Konieczne jest regularne podawanie morfiny.

Choroba wyniszcza Pawła i jego rodzinę. Sprzedali majątek, by mieć środki na leczenie, a utrzymują się jedynie z renty i zasiłku pielęgnacyjnego.

Na skutek choroby Paweł od kilku lat ani na chwilę nie opuścił mieszkania. Rozwiązaniem problemu byłby specjalny podjazd dla wózków zamontowany przy ich domu.

Kwota przyznana z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie na ten cel okazała się jednak zbyt mała.

Agnieszka Zygarowicz, dyrektor PCPR w Krośnie zapewniła na antenie TVN, że gdy dostarczone zostaną dokumenty i kosztorysy, to prace mogą się rozpocząć nawet w tym roku. Pomoc zadeklarował też wójt gminy Korczyna.

Rodzinę można też wesprzeć za pośrednictwem Fundacji TVN "nie jesteś sam". Pieniądze z sms-ów o treści POMAGAM na numer 7126 przeznaczone będą na leki i rehabilitację także innych podopiecznych, w podobnie trudnych sytuacjach życiowych.

pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2018