Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Zostań superW i zmieniaj Świat na lepsze!

Po raz kolejny rusza "Szlachetna Paczka" w Krośnie, tym razem ze zdwojoną siłą, gdyż będą dwa rejony: Krosno Wschód i Krosno Zachód. Są już Liderzy, ale nadal brakuje SuperW, wolontariuszy dzięki, którym będzie można odwiedzić rodziny.

Do "Szlachetnej Paczki" co roku zgłaszają się osoby zainspirowane ideą mądrej pomocy - bohaterowie zmiany społecznej. Tworząc zespół SuperW, łączymy biednych i bogatych. Dla 70% wolontariuszy udział w Paczce był jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu.

Czym jest szlachetna paczka?
"Szlachetna Paczka" to projekt, który pomaga potrzebującym w taki sposób, aby sami zaczęli sobie radzić w życiu. Jednoczy Polaków wokół idei mądrego pomagania. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc dla rodzin w potrzebie, a pomostem między nimi są SuperW, czyli wolontariusze paczki.

- Ciepły szlafrok, lodówka czy buty na zimę dla dzieci mają wielką wartość dla obdarowanych. Jednak w "Paczce" to nie rzeczy są najważniejsze. Największym prezentem dla żyjących w zapomnieniu jest świadomość: " Ktoś o mnie pamięta, ktoś we mnie wierzy". Dlatego mówimy, że "Paczka" jest impulsem, dla tych którzy mierzą się z trudnościami. Ma być impulsem do dalszej walki o poprawę swojego losu, bo czasem to właśnie uwagi od drugiego człowieka i wiary, że coś się może zmienić, najbardziej brakuje rodzinom, które odwiedzamy - mówi Gabriela Kuźnar, lider rejonu Krosno Wschód.

Kim są SuperW?
Aby rodziny otrzymały impuls do zmiany swojego życia, nie wystarczą dobre chęci. Potrzebni są wolontariusze, czyli SuperW. Wolontariusz "Paczki" odnajduje rodziny w potrzebie oraz podejmuje decyzję o włączeniu jej do projektu. Wchodzi tam, gdzie inni są obojętni albo boją się wejść. Dla wielu rodzin już sama wizyta wolontariusza jest pomocą i pokazuje, że nie są sami.

SuperW to kluczowa postać w "Szlachetnej Paczce". Jako SuperW masz wpływ na zmianę świata, w którym żyjesz, na lokalną społeczność, na partnerów, na darczyńców, na rodziny w potrzebie i na całą drużynę.

- Wolontariat w Paczce jest powołaniem do służby dla innych ludzi, do przekraczania siebie dla innych, żeby zmienić świat - mówi ksiądz Jacek Wiosna Stryczek.

- "Szlachetna Paczka" 2016 otwiera rekrutację wolontariuszy. Czekamy na Twoje zgłoszenie, w naszym powiecie są trzy rejony, które bez SuperW nie będą w stanie istnieć: Dukla, Krosno Zachód i Krosno Wschód. Zgłoś się jak najszybciej na: www.superw.pl Czekamy do 15 października - apeluje Gabriela Kuźnar.

Warto przypomnieć, że w ubiegłorocznej, XV edycji, "Szlachetna Paczka" połączyła blisko milion Polaków, a wartość pomocy przekazanej w paczkach sięgnęła 54 milionów złotych.

gk/pd

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj