KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zostań Bohaterem. "Szlachetna Paczka" zaprasza!

  • autor: gk, red.
  • czwartek, 26, lipiec 2018 10:39
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj
Zostań Bohaterem. "Szlachetna Paczka" zaprasza! Fot. archiwum

Po raz XVIII rusza w Polsce ogólnopolski projekt -Szlachetna Paczka. akcja prowadzona jest także w "rejonach" – Krosno i Dukla. Nadal potrzebni są wolontariusze do pomocy. Może to Ty?

REKLAMA


- Mamy już Liderów brakuje SuperW - wolontariuszy dzięki, którym będziemy mogli odwiedzić rodziny. Co roku do projektu zgłaszają się osoby zainspirowane ideą mądrej pomocy - bohaterowie zmiany społecznej. Tworząc zespół SuperW, łączymy biednych i bogatych. Dla 70% wolontariuszy udział w Paczce był jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu - zachęca Gabriela Kuźnar - Lider Rejonu Krosno "Szlachetnej Paczki".

Czym jest Szlachetna Paczka?
Szlachetna Paczka to projekt, który pomaga potrzebującym w taki sposób aby sami zaczęli sobie radzić w życiu. Jednoczy Polaków wokół idei mądrego pomagania. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc dla rodzin w potrzebie, a pomostem między nimi są SuperW, czyli wolontariusze paczki. Ciepły szlafrok, lodówka, czy buty na zimę dla dzieci mają wielką wartość dla obdarowanych. Jednak w Paczce to nie rzeczy są najważniejsze. Największym prezentem dla żyjących w zapomnieniu jest świadomość: „ Ktoś o Mnie pamięta, ktoś we Mnie wierzy". Dlatego mówimy, że Paczka jest impulsem, dla tych którzy mierzą się z trudnościami. Ma być impulsem do dalszej walki o poprawę  swojego losu, bo czasem to właśnie uwagi od drugiego człowieka i wiary, że coś się  może zmienić, najbardziej brakuje rodzinom które odwiedzamy.

Wolontariusz Szlachetnej Paczki to lokalny bohater!
- Wolontariusz dzięki swojemu zaangażowaniu w pomaganie realnie zmienia historie rodzin w potrzebie. Paczka łączy tych, którzy mają otwarte serca i chcą mądrze pomagać, z rodzinami, które potrzebują wsparcia. Tylko w 2017 r. do projektu włączyliśmy ich ponad 20 tys., a wartość materialna pomocy przekazanej im w ramach Paczki wyniosła prawie 54 mln zł! Nie byłoby to możliwe bez pracy i energii drużyny ponad 11 tys. Wolontariuszy SuperW - podkreśla Gabriela Kuźnar.

- Warto dodać, że w Polsce największym rejonem tego projektu było Krosno, przy pomocy 35 wolontariuszy pomogliśmy 95 rodzinom przekazując do rodzin około 1900 paczek! - dodaje liderka regionu.

Wolontariusze docierają do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji i określają, jaki rodzaj pomocy da im szansę na realną poprawę w życiu. Życie ubogich rodzin, niepełnosprawnych czy samotnych seniorów może zmienić się dzięki Tobie!

- Wolontariat w Paczce jest powołaniem do służby dla innych ludzi, do przekraczania siebie dla innych, żeby zmienić świat - mówi ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek.

SZLACHETNA PACZKA 2018 otwiera rekrutację wolontariuszy. W naszym powiecie są dwa rejony które bez SuperW nie będą w stanie istnieć: Dukla i Krosno.

Zgłoś się na: www.szlachetnapaczka.pl/superw

gk, red.

  • autor: gk, red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?