Logo
Wydrukuj tę stronę

Dziecko wyłowione z Soliny bez nerek? To "fake news"

  • autor: pd
  • czwartek, 09, sierpień 2018 11:25
  • wielkość czcionki - - + +
Dziecko wyłowione z Soliny bez nerek? To "fake news" Źródło: www.tvm-news.esy.es

"Biały bus porywa dzieci na organy!" "Gang z Bułgarii porywa ludzi!" Strony z fałszywymi informacjami rozpuszczają plotkę o porwaniach osób i wycinaniu im organów. Ostatnią odsłoną jest rzekome odnalezienie Krzysia z Rzeszowa. Chłopiec miał być pozbawiony nerek. Policja dementuje te doniesienia.

REKLAMA


Strony z "fake newsami", czyli fałszywymi, zmyślonymi informacjami, często dzięki sensacyjnym doniesieniom zyskują duży zasięg i udaje im się oszukać niejednego odbiorcę. Dzieje się tak, pomimo błędów w tekście. w przypadku "odnalezionego Krzysia" mamy "jezioro Soliński" i listę jednostek OSP biorących udział w poszukiwaniach, a pochodzących z losowych miejscowości położonych nawet w innym województwie niż Solina.


źródło: http://tvm-news.esy.es

Policja dementuje
- Takie zdarzenie nie miało miejsca - informuje KrosnoCity.pl asp. sztab. Katarzyna Fechner, rzecznik leskiej Policji. - Ostatnie działania na Jeziorze Solińskim prowadzone były 5 sierpnia. Nurkowie wyciągnęli z wody 41-latka. Niestety, mimo prowadzonej reanimacji, mężczyzny nie udało się uratować. Oby to ostatnie takie zdarzenie - dodaje rzeczniczka.

Wiadomości o nieprawdziwym zdarzeniu obiegły Facebook'a. Linki do materiału odnoszą do stron: tvm-news.esy.es, publiszer.pl, medioland.com

pd

  • autor: pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021