Logo
Wydrukuj tę stronę

Chcesz podnieść właściwości termiczne swojego domu? Postaw na ciepły parapet

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Dom o wysokich właściwościach termicznych i energetycznych to zarówno rozwiązanie niezwykle praktyczne, jak i ekologiczne i nowoczesne. Jeśli Ty także masz takie oczekiwania wobec domu, zastanów się nad niezwykle efektywnym rozwiązaniem, jakim jest tzw. ciepły parapet. Jak się okazuje, jego zastosowanie zdecydowanie poprawia warunki termiczne budynku.

REKLAMA


Ciepły parapet - na czym polega to rozwiązanie?
Ciepły parapet to potoczna nazwa profili podokiennych, wykonanych zazwyczaj z twardego polistyrenu ekstrudowanego lub równie twardego styropianu EPS. Tego typu rozwiązanie to nic innego, jak alternatywa dla uszczelniania okien np. taśmami uszczelniającymi, nowoczesna i niezwykle skuteczna.

Jak wiadomo, parapet to niezwykle newralgiczne miejsce, bardzo istotne w procesie montażu okna. Od tego, w jaki sposób, z jaką starannością i przy zastosowaniu jakiej technologii, wykonany zostanie montaż, zależeć będzie między innymi to, czy i ewentualnie jak duże straty ciepła będziemy odnotowywać w naszym domu. Ciepły parapet to rozwiązanie, które gwarantuje takie połączenie okna z murem budynku, które wyeliminuje problem tzw. mostków termicznych, a tym samym straty ciepła.

Gdy montujemy okna, w dolnej strefie montażu, pomiędzy oknem a murem budynku, wykorzystujemy najczęściej specjalne, twarde, odpowiednio wyprofilowane kliny i kształtowniki, na których postawione zostaje nasze okno, a które stanowią jednocześnie stabilną podporę stolarki okiennej. Elementy te nie zostają usunięte po zamontowaniu okna, właśnie dla utrzymania niezbędnej podpory. Rezultatem takiego działania jest powstawanie pustych przestrzeni, a tym samym przerwy w izolacji termicznej budynku. Podobnie wygląda sytuacja w montażu parapetów. Tutaj także jesteśmy narażeni na powstawania przerw w ciągłości izolacji termicznej. Do tego dochodzi ryzyko pojawienia się przedmuchów powietrza oraz przenikania wilgoci. Ciepłe parapety mają za zadanie tego typu problemy eliminować.

Jakie są korzyści płynące z montażu ciepłego parapetu?

Ciepły parapet to przede wszystkim:
- całkowite wykluczenie ryzyka powstawania mostków termicznych,
- eliminacja występowania przedmuchów powietrza oraz przenikania wody i wilgoci,
- brak problemów z kondensacją pary wodnej,
- ułatwiony proces montażu całej stolarki okiennej,
- brak konieczności stosowania listew podokiennych,
- wysoka odporność parapetu na obciążenia,
- wzrost termoizolacyjności budynku,
- poprawa właściwości energetycznych budynku,
- optymalizacja szczelności połączeń okiennych,
- możliwość wszechstronnego zastosowania, zarówno w przypadku stolarki okiennej wykonanej z drewna, jak i PCV oraz ALU,
- łatwość i szybkość montażu,
- wysoka wiatro i wodoszczelność,
- wzrost jakości montażu całej stolarki okiennej.

Jak widać zalet ciepłego parapetu jest całkiem sporo. To rozwiązanie cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród wszystkich ceniących sobie nowoczesne rozwiązania w zakresie budownictwa, jak i osób oczekujących w budowanych obiektach konkretnych właściwości termicznych i energetycznych.

Jeśli i Ty chcesz poprawić termoizolacyjność swojego domu, wejdź na https://sklep.grupamagnum.eu/ i skorzystaj ze wsparcia specjalistów!

 

  • autor: Redakcja

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021