Logo
Wydrukuj tę stronę

Pokój dla dziecka. Co kupić, aby nadać mu skandynawskiego stylu?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

W ciemnobrązowych i nijakich dotychczas wnętrzach Polaków wreszcie zapanowała moda na dobry design. Kawalerki, przestronne mieszkania w kamienicach, ale i rozłożyste domy wypełniają się białymi - i prostymi w swej formie - meblami w stylu skandynawskim. Ściany, z żółtych i brzoskwiniowych, zyskują czyste barwy. Podobnymi przekonaniami warto kierować się, urządzając pokój naszego dziecka.

Jakie meble sprawdzą się w pokoju dziecięcym?
W pokoiku dziecka urządzonym w skandynawskim stylu świetnie prezentują się białe meble. Nadają one specyficznego tonu przestrzeni i nie zmniejszają optycznie nawet niewielkiego pomieszczenia. Liczy się również funkcjonalność łóżka. Oprócz wygodnego materaca, najlepiej kieszeniowego, warto wybierać łóżko dla dziecka wyposażone w funkcjonalne szuflady. Rzecz jasna, nie tylko kolor decyduje o charakterze mebla. Ważny jest również jego kształt. Do stylu skandynawskiego zdecydowanie pasują proste ramy, pozbawione zbędnych zdobień, takie jak niektóre modele dostępne w tym sklepie http://kdcmeble.com/pl/lozka-dla-dzieci/. Prostota formy i czystość koloru, choć mogą wydawać się zwyczajne, w obliczu dobrze dobranych dodatków - zasłon, poduszek i dywanów - nabierają na znaczeniu.

Wysmakowane dodatki w pokoju malucha
O całokształcie pomieszczenia i wrażenia, jakie na nas robi, decydują również dodatki. W skandynawskim stylu najlepiej odnajdują się geometryzujące formy - kwadratowe poduszki, ale też poście i zasłony we wzory rombów, zygzaków czy trójkątów. Za pomocą dodatków można także szybko wprowadzić do wnętrza kolor. Wśród modnych odcieni znajduje się pastelowy róż, błękit czy mięta. Rekordy popularności bije też niepozorna gołębia szarość.

Biel też potrafi być przytulna!
Biel świetnie komponuje się z designerskimi zabawkami w szarej i miętowej kolorystyce. Kolekcje misiów, przytulanek, kocyków i poduszek oferowane przez znanych producentów. Jeśli po jakimś czasie naszemu dziecku znudzi się zupełnie biała ściana, można w kilku prostych krokach odmienić jej wygląd, zamawiając na przykład samoprzylepne naklejki we wzór różnokolorowych sówek czy czarnych kropek. Pomysłów jest wiele.

 

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2018