Logo
Wydrukuj tę stronę

Jak należycie dbać o odzież turystyczną?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Odzież turystyczna, podobnie jak każda inna, wymaga odpowiedniej pielęgnacji oraz konserwacji. Dzięki temu przedłużamy czas jej użytkowania, a także zwiększamy jego komfort. To właśnie impregnacja sprawia, że jest nam ciepło i sucho - nawet w najmniej sprzyjających warunkach pogodowych. Zatem, jak należycie pielęgnować ten specyficzny rodzaj odzieży i móc cieszyć się jej doskonałą kondycją?

REKLAMA


Proszkom do prania mówimy nie!
Z pewnością nie powinniśmy używać w tym celu tradycyjnych proszków do prania. Tego rodzaju chemikalia nie będą w stanie skutecznie poradzić sobie z brudem, a w przypadku czyszczenia nowej odzieży, usuną część impregnacji nałożonej przez producenta. Dodatkowo, wskutek takich działań, ubranie może trwale utracić swoje wodoodporne właściwości.

Wybieramy impregnację
Co więc robić, gdy impregnacja od producenta w końcu przestaje być skuteczna, gdyż ściera się w procesie użytkowania odzieży? Niezbędną pomocą okażą się specjalne impregnaty na bazie wody, które dodają do odzieży trwałą warstwę hydrofobową, zabezpieczającą przed brudem i wilgocią. Preparat do impregnacji odzieży przeciwdeszczowej przywraca oddychającym tkaninom zdolności wodoodporne, nadając im lepsze właściwości użytkowe w wilgotnych warunkach - czytamy na stronie http://sklep-luz.pl/.

Jak ją przeprowadzić?
Zanim przystąpimy do właściwej impregnacji, powinniśmy zadbać o oczyszczenie zabrudzonej odzieży. W tym celu zastosować powinniśmy specjalny środek czyszczący. Tak wyprana odzież nie musi być wysuszona, wobec czego możemy bezpośrednio przystąpić do impregnowania. Pamiętajmy tylko o zapięciu guzików, nap oraz zamków. Kolejno, sięgnijmy po posiadany impregnat, a następnie ustawmy pralkę na rodzaj prania dopuszczalny przez producenta odzieży, płukanie oraz odwirowanie. Po skończonym cyklu pracy pralki, pozostawmy odzież do wyschnięcia.

Co daje nam takie rozwiązanie?
Impregnacja to zabieg stosowany celem ochrony przed wodą i brudem. Regularne jej stosowanie przedłuża żywotność odzieży, stanowi ochronę dla jej koloru oraz pomaga zachować jej właściwą funkcjonalność. Działanie to wzmacnia trwałość ubrań, a przez to sprawia, że możemy przez dłuższy czas cieszyć się ich dobrym wyglądem. Dzięki temu nie tylko wciąż możemy nosić ulubioną odzież, ale i oszczędzamy nasze pieniądze, ograniczając kolejne wydatki.

 

  • autor: Redakcja

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021