Logo
Wydrukuj tę stronę

Rusza cykl wydarzeń kulturalnych na Karpackim Szlaku Ogrodów i Domów Historycznych

Rusza cykl wydarzeń kulturalnych na Karpackim Szlaku Ogrodów i Domów Historycznych Fot. PROT

Koncerty, spektakle teatralne, prezentacje kulinarne oraz plener fotograficzny - w najbliższych tygodniach i miesiącach na nowo powstającym Karpackim Szlaku Ogrodów i Domów Historycznych odbędzie się szereg imprez. Wszystkie wydarzenia będą miały miejsce na terenie zamków, pałaców i dworów Podkarpacia. Na pierwsze wydarzenie Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna zaprasza do Dworu Kombornia.

REKLAMA


Imprezy ruszają już 18 lipca. Pierwsza z nich odbędzie się w Dworze Kombornia pod Krosnem. Podczas koncertu pod hasłem "Kilka nut o Miłości" Ksenia Matsuk (sopran) i Rafał Tomkiewicz (tenor) wykonają m.in. tak znane utwory jak "Życzenie" Chopina, "Swaty" Moniuszki czy utwory z operetki "Księżniczka Czardasza".

W programie wydarzeń na Szlaku znajdą się także prezentacje kulinarne w Krasiczynie i Dubiecku, spektakl teatralny w Olszanicy oraz plener fotograficzny na terenie Zamku w Łańcucie. Zaplanowano też kolejny koncert, który odbędzie się we wrześniu w tarnobrzeskim pałacu.

Wydarzenia realizowane na Szlaku mają na celu ożywienie go i zwrócenie uwagi na potencjał turystyczny zarówno poszczególnych obiektów, jak i samego regionu.

Program festiwalu wydarzeń kulturalnych:

18 lipca
Dwór Kombornia
- koncert "Kilka Nut o Miłości"

2 sierpnia
Zamek Krasiczyn
- prezentacja kulinarna podczas Festiwalu Kultury Japońskiej

30 sierpnia
Pałac Biesa w Olszanicy
- "Wyżej niż Połonina", spektakl w wykonaniu Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

sierpień
Zamek w Łańcucie
- plener fotograficzny

wrzesień
Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega – Zamek w Dzikowie
- koncert muzyki dawnej

Zamek Dubiecko
- prezentacja kulinarna

Więcej przeczytać możecie na stronie internetowej Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej - www.podkarpackie.travel.

Karpacki Szlak Ogrodów i Domów Historycznych to powstający obecnie sieciowy produkt turystyczny województwa podkarpackiego. Na Szlaku znajdzie się kilkadziesiąt najpiękniejszych pałaców, zamków i dworów, wraz z ich ogrodami, rozsianych po całym regionie. W ramach projektu realizowanego przez PROT powstanie m.in. koncepcja komercjalizacji Szlaku, responsywna strona internetowa, przewodnik i mapa. Szlak będzie promowany podczas jesiennych targów turystycznych.

Zadanie realizowane przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach projektu "Karpacki Szlak Ogrodów i Domów Historycznych".

prot/red.

  • autor: prot/red.

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021