Logo
Wydrukuj tę stronę

Zwrot w śledztwie w sprawie śmierci 6-miesięcznego Maksymiliana

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

PODKARPACIE:  Do tragedii doszło w piątek (28 lipca). Matka wezwała pogotowie do półrocznego Maksymiliana, który nie dawał znaku życia. Chłopiec miał liczne obrażenia. Policja w tej sprawie zatrzymała 3 osoby. Początkowo matce dziecka postawiono zarzut zabójstwa.

REKLAMA- W związku z prowadzonymi dalszymi czynnościami, pojawiły się nowe ustalenia oraz ujawniono nowe okoliczności, które spowodowały przełom w śledztwie. Zmieniła się rola procesowa matki. Ona oraz ojciec dzieci, po przesłuchaniach w charakterze świadków zostali zwolnieni - informuje rzeszowska Policja.

O sprawie informowaliśmy 30 lipca: PODKARPACIE: Nie żyje półroczny chłopiec. Matce postawiono zarzut zabójstwa

Życia półrocznego Maksymiliana nie udało się uratować, chociaż przywrócono czynności życiowe. Chłopiec zmarł w sobotę (29 lipca) wieczorem. Do szpitala z obrażeniami ciała trafiła też jego 2,5-letnia siostra. Rodzice dzieci zostali zatrzymani.

- Prokuratorzy i funkcjonariusze nadal pracują nad wyjaśnieniem okoliczności tego zdarzenia - informuje rzeszowska Policja.

W sobotę wieczorem funkcjonariusze zatrzymali kolejnego mężczyznę. To 40-letni Grzegorz B., który miał znęcać się nad dziewczynką. Mężczyzna przyznał się do spowodowania śmierci Maksymiliana, twierdzi, że dziecko wypadło mu na podłogę.

pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020