KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

PODKARPACIE: Nie żyje półroczny chłopiec. Matce postawiono zarzut zabójstwa

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

W piątek do szpitala przywieziono półrocznego chłopca bez oznak życia. Wkrótce okazało się, że obrażenia ciała ma też jego 2,5 roczna siostrzyczka. Lekarzom nie udało się uratować chłopca. Matce postawiono zarzut zabójstwa.

REKLAMA


Policjanci o zdarzeniu zostali poinformowani w piątek (28 lipca) po południu.

- Z przekazanych informacji wynikało, że do szpitala w Rzeszowie zostało przewiezione 6-miesięczne dziecko. Jak się okazało chłopczyk posiadał liczne obrażenia, w tym obrażenia głowy - informuje rzeszowska Policja.

Karetkę pogotowia wezwała matka gdy zauważyła, że dziecko nie daje oznak życia. Ratownicy podjęli reanimację, która była kontynuowana w szpitalu. Dziecku udało się przywrócić czynności życiowe, jednak jego stan lekarze określali jako krytyczny.

W czasie prowadzonych czynności policjanci zauważyli obrażenia także u 2,5-rocznej dziewczynki. Rodzice chłopca, 26-letni ojciec i 23-letnia matka zostali zatrzymani.

- Na miejsce natychmiast wezwano karetkę. Lekarz potwierdził spostrzeżenia policjantów i mimo, że obrażenia dziewczynki nie zagrażały jej życiu, zdecydował o zabraniu dziecka do szpitala - informuje KMP Rzeszów.

29 lipca wieczorem, w związku ze sprawą funkcjonariusze zatrzymali kolejnego mężczyznę.

Niestety, nie udało się uratować 6-miesięcznego chłopca. W sobotę (29.07) zmarł w szpitalu. W niedzielę, 30 lipca matka chłopca usłyszała zarzut zabójstwa.

pd 
  • autor: pd

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?