Logo
Wydrukuj tę stronę

Święto Niepodległości na hali

Sportową rywalizacją – w przyjaznej atmosferze – komitety wyborcze PiS i PO uczciły 92. rocznicę odzyskania niepodległości. Panie rozegrały mecz siatkówki, panowie mecz piłki nożnej halowej.

Siatkówka
Jako pierwszy rozegrano mecz siatkówki. Drużyna PiS była o wiele lepiej zgrana i bardziej skuteczna. Wysoko wygrywała kolejne sety. Ostatecznie pokonała panie z Platformy 2:0 w setach. Najważniejszy jednak był nie wynik, a sportowa i przyjazna atmosfera, co wielokrotne podkreślano w czasie spotkania.

{gallery}sport/2010/11/14/a1{/gallery}

Halówka
Kandydaci do Rady Miasta, Rady Powiatu i Sejmiku województwa rozegrali mecz piłki halowej na bardzo dobrym poziomie. W reprezentacji PiS zagrał między innymi Paweł Krzanowski, kandydat na prezydenta Krosna. Platforma Obywatelska szybko uzyskała prowadzenie 2:0. Wkrótce także PiS zdobył dwie bramki. Pierwsza padła w nieco przypadkowy i kompromitujący dla bramkarza PO sposób. Wyrównującego gola w pięknym stylu strzelił sam Paweł Krzanowski, a na trybunach rozległy się okrzyki „Paweł na prezydenta!”.

W przerwie meczu Paweł Krzanowski i Bogdan Józefowicz przekazali dary na rzecz krosnieńskiego Hospicjum. Są to trzy piłki z autografami piłkarzy: Wisły Kraków, Śląska Wrocław i Karpat Krosno, które zostaną sprzedane w licytacji. Dochód zostanie przekazany na rzecz Hospicjum.

W drugiej połowie spotkania po stronie PiS na boisko weszły także panie. Znana z promowania równouprawnienia płci Platforma Obywatelska nie dała przeciwniczkom najmniejszej taryfy ulgowej. Jeden z podstawowych zawodników „Karpat”, Marcin Włodarski doprowadził w tym czasie do wyniku 4:2 dla Platformy. Taki stan utrzymał się do końca spotkania, pomimo licznych dogodnych sytuacji wypracowanych przez obie strony.

{gallery}sport/2010/11/14/a2{/gallery}

Karne
Specjalna komisja sędziowska uznała, ze do rozstrzygnięcia spotkania konieczna jest jeszcze seria rzutów karnych. Na bramce stanął jeden z sędziów, a zawodnicy obu komitetów strzelali na zmianę. W tej konkurencji reprezentacja PiS okazała się nieco lepsza.

Atmosfera
Wieczór upłynął w przyjaznej atmosferze, przedstawiciele przeciwnych komitetów, pomimo politycznych różnic pokazali, że można wspólnie dobrze się bawić, a rywalizacja może być „fair play”. Dzień Święta Niepodległości można uczcić nie tylko w podniosły czy wręcz patetyczny sposób. Oprócz uroczystości pod pomnikami można organizować też takie, sportowe, radosne i rodzinne imprezy.