Logo
Wydrukuj tę stronę

KOSZYKÓWKA: triumf ostrowian w Krośnie

KOSZYKÓWKA: triumf ostrowian w Krośnie Fot. Karol Słomka

Ostrowianie wygrali w Krośnie aż 96:60 z Miastem Szkła w jedynym sobotnim (10 marca) meczu Energa Basket Ligi. Najlepszym strzelcem Miasta Szkła był Jayvaughn Pinkston - zdobył 12 punktów. W drużynie z Ostrowa triumfował Jure Skifić, który rzucił 19 punktów.

Zespół BM Slam Stali trafił aż 28 z 31 oddanych rzutów za dwa punkty, co daje skuteczność 90 procent.

- Cieszy mnie to, że przez całe 40 minut kontrolowaliśmy spotkanie. Nie było żadnego rozluźnienia z naszej strony i to było kluczowe. Nie straciliśmy koncentracji i doprowadziliśmy do spokojnego zwycięstwa. Po pierwszej połowie powiedzieliśmy sobie, że wynik to 0:0 i gramy dalej. Każdy mecz wyjazdowy jest przecież bardzo trudny - mówił po meczu Tomasz Ochońko z BM Slam Stali.

Miasto Szkła Krosno - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 60:96 (11:29, 17:19, 15:23, 17:25)

Miasto Szkła Krosno: JayVaughn Pinkston 12, Anton Gaddefors 10, Davis Lejasmeiers 9, Peter Alexis 9, Jakov Mustapić 6, Marcin Sroka 6, Dariusz Oczkowicz 6, Damian Pogoda 2, Grzegorz Grochowski 0, Krzysztof Jakóbczyk 0.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Jure Skifić 19, Michał Chyliński 17, Nikola Marković 9, Grzegorz Surmacz 8, Adam Łapeta 7, Aaron Johnson 7, Mateusz Kostrzewski 7, Łukasz Majewski 6, Marc Carter 6, Michał Kierlewicz 4, Tomasz Ochońko 4, Szymon Łukasiak 0.