Logo
Wydrukuj tę stronę

GSMP: Na starcie 17-letni Marcin Wrona

Rusza zakończenia sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2015, jakie rozegrane zostanie w Korczynie. Na ponad 4,5 km trasie kibice zobaczą blisko 50 zawodników, którzy powalczą o punkty i tytuły mistrzowskie.

REKLAMANa liście zawodników "Prządki" 2015 znajduje się najmłodszy kierowca wyścigów górskich w Polsce - Marcin Wrona, który po raz pierwszy zasiądzie za kierownicą Hondy Civic Type R. Powalczy między innymi z Grzegorzem Muszem w Clio R3, Piotrem Ostrowskim, Grzegorzem Koziołem i Rafałem Serafinowiczem.

- Wsiadam do 250 konnej Hondy Civic Type-R z sekwencyjną skrzynią biegów, więc adrenalina jest zagwarantowana. W tym roku moje starty w wyścigach górskich związane były z nabraniem doświadczenia przed debiutem w rajdzie samochodowym, który czeka mnie jeszcze w tym roku, gdy zdobędę Prawo jazdy Kat.B. Cieszę, że przesiadłem się do mocnego auta podczas domowego wyścigu w Korczynie, która leży dosłownie 50 km od miejsca gdzie mieszkam - mówi Marcin Wrona.

- Ostatnio byłem się przejechać po trasie i zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. Jest malowniczo położona, szybka, a w górnej części bardzo techniczna. Typowy odcinek specjalny, który w przeszłości był jednym z oesów Rajdu Rzeszowskiego. W grupie A zgłoszonych jest 6 zawodników, z którymi przyjdzie mi walczyć w ostatnich rundach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Start wyścigu zlokalizowany jest w samym sercu Korczyńskiego Rynku, na którym co roku pojawiają się tłumy kibiców. Dobiegający końca sezon był moim pierwszym w karierze i tak naprawdę ze względów finansowych brałem udział tylko w połowie rozgrywanych rund w najliczniejszej klasie N-2000. Plan jest taki, żeby przygotować się dobrze do zbliżającego się rajdu, w którym zamierzam wystartować, a na drugi sezon 2016  kontynuować przygodę w rajdach samochodowych. Dziękuję za wsparcie i zaufanie moim sponsorom: Rockstar Energy Drink, Pepsico, Maxlift, Farutex oraz Termar Rzeszów. Liczę na dobrą pogodę i czekam na weekend pełen najlepszych wyścigowych emocji, kończący sezon GSMP 2015 - dodaje Wrona.

Marcin Gładysz - Finisz sezonu w Korczynie
Na trasie pojawi się w najmocniejszej grupie E1+2000 tarnowski kierowca, Marcin Gładysz, który na liście zgłoszeń widnieje z numerem 5. Pojedzie Volkswagenem Scirocco R, którym w ubiegłym roku zdobył tytuł II Wicemistrza Polski grupy E1.


- Wracam do ścigania w GSMP podczas ostatniego weekendu w tym sezonie, jaki odbędzie się w dniach 11-13 września w Korczynie. W tegorocznej rywalizacji, z różnych przyczyn wystartowałem tylko w 6 rundach. Udało mi się zgromadzić punkty, które w tym momencie plasują mnie na 8 miejscu w klasyfikacji generalnej GSMP 2015. Do Korczyny wybieram się VW Scirocco R, przygotowanym przez VW Racing Polska. "Prządki", są jednym z najbardziej widowiskowych wyścigów w sezonie - mówi Marcin Gładysz.

- Startujemy na Rynku w Korczynie, gdzie gromadzi się zawsze bardzo dużo kibiców. Rynek to również serwis wszystkich zawodników, który tworzy  wyścigową wioskę. W tym momencie będę przyglądał się walce o tytuły mistrzowskie, jakie rozstrzygnięte zostaną właśnie w Korczynie. Będzie bardzo ciekawie. Ja postaram się trochę zamieszać w stawce. Tytuł jest już poza moim zasięgiem, więc trzeba pojechać ostatni wyścig sezonu dla kibiców, zwłaszcza tych z Tarnowa. To tylko 80 km do Korczyny, więc liczę, że pojawi się spora grupa kibiców z mojego rodzinnego miasta - dodaje Gładysz.

Sobota i niedziela (12-13.09) to ostatnie w tym roku zmagania wyścigowych górali na trasie z Korczyny do Rezerwatu Prządki. Pierwsze podjazdy treningowe podczas obu dni ruszają o godzinie 9:00.

mg/łs

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020