KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wystawa zabytkowych motocykli w VIVO! Krosno

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

VIVO! Krosno pojawiły się  piękne, zabytkowe motocykle. To niespodzianka dla miłośników motoryzacji. Na wystawie znajdują się m.in. takie modele jak Triumph z 1939 roku w stanie oryginalnym, czy odrestaurowany KOMAR Sport z 1974 roku. Nie zabraknie też kultowej "Motorynki", przygotowanej z myślą o najmłodszych. Klasyczne jednoślady w wydaniu retro będzie można podziwiać do 27 października.   

REKLAMA


Pierwszy motocykl skonstruowali w 1885 roku dwaj niemieccy wynalazcy: Gottlieb Daimler i Wilhelm Maybach. Prototypem był rower z zamocowanym silnikiem spalinowym, który paskiem klinowym napędzał tylne koło. Wartości techniczne motocykli doceniane są od wielu lat przez kolejne pokolenia, a już wkrótce w VIVO! Krosno będzie można podziwiać również ich walory wizualne. W dniach 14-27 października pojawią się tu jedyne w swoim rodzaju jednoślady produkcji polskiej, niemieckiej czy francuskiej. Najstarszy motocykl, który zaprezentowany zostanie w VIVO!, to Ravat z 1936 roku.

Część pojazdów została poddana renowacji, pozostałe natomiast są w stanie oryginalnym. Perełkami wystawy będą motocykle wyprodukowane w Polsce, takie jak: Junak M10, SHL M04 czy Sokół 125. Centrum Handlowe nie zapomniało o najmłodszych! Specjalnie dla nich przygotowało kultową "Motorynkę". Ciekawostką wystawy jest to, że wszystkie zaprezentowane na wystawie modele są sprawne i gotowe go jazdy.

To nie koniec atrakcji, jakie czekać będą na maluchy w tym miesiącu. W dniach 26-27 października w VIVO! Krosno wyznaczona zostanie Moto Strefa, w której dzieci zasiądą za kierownicami małych aut. Dodatkowo dla najmłodszych fanów motoryzacji zostaną zorganizowane tematyczne warsztaty plastyczne, podczas których pomalują zabytkowy motocykl.

- Po spektakularnym sukcesie wiosennej wystawy rowerów "w stylu retro", która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem krośnian, a także lokalnych i ogólnopolskich mediów, tym razem zdecydowaliśmy się postawić na zabytkowe motocykle. Dwa najstarsze jednoślady, które pojawią się na terenie naszego obiektu, mają ponad 80 lat, są w stanie oryginalnym, a co najważniejsze są w pełni sprawne. Zobaczenie takich pojazdów z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem wszystkich miłośników motoryzacji - mówi Izabela Malecha, Dyrektor VIVO! Krosno.

(ab), (Open Media), red.

  • autor: (ab), (Open Media), red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?