Logo
Wydrukuj tę stronę

"Prządki" za niecałe dwa tygodnie!

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Niespełna dwa tygodnie pozostały do ostatniej imprezy w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. W dniach 15 – 17 września po raz 14. pod Krosnem odbędzie się Wyścig Górski "Prządki 2017". Będzie to XI i XII runda GSMP.

REKLAMA


W Korczynie pod Krosnem zakończone zostaną tegoroczne Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski. Organizatorem zawodów jest Automobilklub Małopolski w Krośnie.

- W wyścigach górskich klasyfikacja zawodników jest znacząco rozbudowana. Wszystko zależy od samochodów, jakim poruszają się kierowcy Począwszy od niemodyfikowanych mechanicznie współczesnych pojazdów, przez wszelkiego rodzaju auta budowane specjalnie do tej dyscypliny. W skład klasyfikacji wchodzą również samochody historyczne, które niejednokrotnie są idealnymi kopiami rajdówek i wyścigówek, a które w poprzednim stuleciu były niepokonane na trasach, kończąc na pojazdach otwartych, jakimi są formuły - przybliża Monika Fiejdasz z Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie.

Tegoroczny odbiór administracyjny (dokonanie formalności związanych ze startem w zawodach) i badanie kontrolne (sprawdzenie samochodów i wyposażenia kierowcy pod kątem zgodności z homologacją) odbędą się na terenie Stacji Obsługi Pojazdów "Panmar" przy ulicy Podkarpackiej w Krośnie.

Sobotnie i niedzielne starty zawodników będzie można oglądać wzdłuż drogi prowadzącej z Rynku w Korczynie do Czarnorzek (DW 991). Jest to bardzo malowniczy fragment drogi, przy której znajduje się niezwykły rezerwat "Prządki".

- Każdy kierowca, który lubi jazdę za przysłowiowym kółkiem, kiedy choć raz pokona tę trasę, od razu zrozumie dlaczego zawodnicy tak bardzo lubią wyścig w Korczynie. Choć trasa zawodów obejmuje tylko jeden fragment drogi wijącej się jeszcze kilka kilometrów górkami i wąwozami, jest to najbardziej krajobrazowy i widowiskowy odcinek. Punktem kulminacyjnym trasy jest tzw. patelnia, gdzie znajduje się doskonały do obserwacji nawrót. To właśnie miejsce przyciąga zawsze najwięcej kibiców. Organizatorzy przygotowują tam punkt widokowy. Należy pamiętać, że wyścigówki jadą z naprawdę zawrotnymi prędkościami. Dla własnego bezpieczeństwa należy kibicować z miejsc do tego wyznaczonych. "Patelnia" ma też swoje drugie oblicze. Rozciąga się stamtąd piękna panorama Krosna, w dalszym planie dostrzec można krajobraz Beskidu Niskiego z charakterystyczną trójgarbną Cergową - stwierdza Monika Fiejdasz.

Wyścig w Korczynie już w następny weekend, 16-17 września!

red.
Fot. KrosnoCity.pl

  • autor: red.

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021