Logo
Wydrukuj tę stronę

Sieć w autobusach - nowoczesność w PKS Polecamy

Sieć w autobusach - nowoczesność w PKS Fot. KrosnoCity.pl

Na wybranych trasach obsługiwanych przez PKS Krosno możecie korzystać z darmowego wi-fi. To jedna z nowości wprowadzanych przez spółkę. PKS Krosno uruchomiło przejazdy do Sanoka ale i trasę do Krakowa. Ceny są konkurencyjne. Ze szczególną ofertą PKS wychodzi do studentów.

REKLAMA


W wybranych autobusach pojawiły się ekrany prezentujące aktualności, prognozę pogody, wiadomości o nowościach w PKS i inne informacje, zatem nie są to monitory czysto reklamowe.

- W tych autobusach mamy wi-fi. Wybraliśmy takie trasy, które są nie krótsze niż 40 minut. To są autobusy do Rzeszowa, Krakowa, Sanoka, Brzozowa, Iwonicza, Rymanowa - mówi Agnieszka Regula z PKS Krosno - Zwracaliśmy uwagę też na ilość pasażerów, to są trasy najbardziej uczęszczane - dodaje Agnieszka Regula. Według statystyk PKS autobusami z wi-fi i ekranami jeździ w ciągu miesiąca kilkadziesiąt tysięcy pasażerów.

Autobusy z wi-fi są oznaczone naklejką. Do sieci można podłączyć się bez żadnych przeszkód.

PKS proponuje konkurencyjne ceny biletów. Na trasie Rzeszów - Krosno jeździ przez Strzyżów. Trasa jest dłuższa niż u konkurencji, wiec i podróż trwa dłużej. PKS konkuruje jednak niższą ceną i większym wygodniejszym autobusem oraz lepszym komfortem jazdy po trasie, na której jest mniej zakrętów i wzniesień. - Nie każdy się aż tak bardzo śpieszy, wielu pasażerów woli jechać spokojniej, chociaż trochę dłużej - mówi Agnieszka Regula.

PKS Krosno powraca też na trasę do Krakowa. Spółka konkuruje niskimi cenami, początkowo cena promocyjna była wręcz o połowę niższa niż u konkurencji. Teraz różnica jest już mniejsza, jednak nadal PKS jest bardziej ekonomiczny. Dla studentów nadal pozostawiono niższe ceny, a dodatkowo wprowadzono "studencką kartę stałego klienta" - co dziesiąty przejazd na tej trasie student ma gratis! Autobus do Krakowa zatrzymuje się po drodze tylko w Jaśle, dzięki temu nie traci czasu, więc podróż trwa podobnie jak u konkurencyjnych przewoźników.

Spółka powraca też na trasę do Sanoka. Tu również stara się konkurować niższą ceną.

PKS Krosno ma kilka nowych (kilkuletnich) autobusów. Większość taboru to jednak znacznie starsze Autosany. Kierowcy i mechanicy chwalą te maszyny za ich niezawodność i prostotę obsługi w porównaniu do nowocześniejszych pojazdów. Wiadomo jednak, że nic nie jest wieczne. PKS planuje więc w najbliższym czasie leasing kolejnych, nowych autobusów by uzupełnić swój tabor.

Uruchamianie nowych tras to część strategii przedsiębiorstwa, które dostosowuje się do potrzeb pasażerów. Analizowane są kursy i trasy. Na wielu mniej rentownych trasach PKS będzie starał się przyciągnąć klientów, tak by jednak nie likwidować kursów. Trzeba pamiętać, ze teraz jest to prywatna spółka, która nie może liczyć na jakąkolwiek pomoc publiczną w utrzymywaniu przewozów na trasach przynoszących straty.

pd

  • autor: pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021