Logo
Wydrukuj tę stronę

Obchody Dnia Służby Celnej w Krośnie

Obchody Dnia Służby Celnej w Krośnie Fot. przemysl.scelna.gov.pl

W środę, 23 września w Krośnie odbędą się obchody Dnia Służby Celnej. W programie są prezentacje, pokazy oraz "eksperymenty laboratorium celnego". Będzie można zobaczyć między innymi zatrzymane przez celników przedmioty. Nie zabraknie drobnych upominków dla dzieci.

REKLAMA


Plan obchodów:
- 11.00 - 12.00: Msza św. w Bazylice Kolegiackiej w Krośnie, Kościół Farny - ul. Piłsudskiego 5,

- 12.00 - 12.30: Przemarsz w szyku do miejsca uroczystej zbiórki na czele z orkiestrą, pocztem sztandarowym, kompanią honorową Izby Celnej (przemarsz następuje przez Rynek).

- 12.45 - 14.00: Uroczysta Zbiórka z okazji Obchodów Dnia Służby Celnej w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie - ul. Kolejowa 1.
 
- Dodatkowo na krośnieńskim Rynku odbędą się prezentacje plenerowe, na które zapraszamy mieszkańców Krosna. Na dzieci czekają drobne upominki i gadżety - mówi Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Celnej w Przemyślu.

W programie (11.00 - 15:00):
- pokazy i eksperymenty laboratorium celnego,
- prezentacje zatrzymanych na granicy gatunków roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem oraz wykonanych z nich przedmiotów,
- samochody Służby Celnej,
- sprzęt kontrolny i pokaz umiejętności psa Służby Celnej.
 
Jednocześnie informujemy, że w związku z organizacją Obchodów Dnia Służby Celnej, 23 września nastąpi czasowe wyłączenie z ruchu następujących ulic i parkingów w Krośnie - według następującego porządku:

- 12.00 - 12.30: ul. Zjazdowa oraz ul. Wojciecha Portiusa aż do płyty rynku, ul. Józefa Piłsudskiego, ul. Krakowska aż do skrzyżowania z ul. Kolejową (w tym rondo Solidarności),

- 05.00 - 15.00: połowa parkingu przy ul. Kolejowej (od ul. Krakowskiej),

- 05.00 - 13.00: parkingi przy ul. Wojciecha Roberta Portiusa i ul. Legionów (przy hali sportowej).

pd

  • autor: pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021