Logo
Wydrukuj tę stronę

Krosno zakończyło współpracę z miastem partnerskim. Przewodniczący nie potrafił wypowiedzieć jego nazwy

Krosno zakończyło współpracę z miastem partnerskim. Przewodniczący nie potrafił wypowiedzieć jego nazwy Fot. Piotr Dymiński

W kwietniu rada miasta podjęła decyzję o zakończeniu współpracy z jednym z węgierskich miast. Mało kto potrafi wypowiedzieć poprawnie jego nazwę. Przewodniczący rady nawet nie próbował.

REKLAMA- Pierwsza jest uchwała o zakończeniu współpracy z węgierskim miastem, nie będę wymieniał jego nazwy, bo połamię sobie język - mówił o przedłożonym projekcie przewodniczący rady miasta, Zbigniew Kubit.

Wywołało to wesołość na sali, część radnych podpuszczała, by przewodniczący jednak spróbował zmierzyć się z trudną, węgierską nazwą.  

Uchwałę podjęto jednomyślnie, w związku z brakiem jakiegokolwiek kontaktu i współpracy z Sátoraljaújhely.

"Od czasu podpisania umowy partnerskiej, w dniu 26 sierpnia 2006 roku, miasto Sátoraljaújhely nie podjęło żadnej wspólnej inicjatywy z Krosnem. Samorząd nie odpowiedział na żadne zaproszenie z naszej strony. Sátoraljaújhely było jednym z trzech miast partnerskich na Węgrzech, z dwoma pozostałymi, Sárospatak oraz Zalaegerszeg, współpraca nieustannie się rozwija" - napisano w uzasadnieniu uchwały.

Postanowiono jednak, by na sali w urzędzie pozostawić wśród herbów miast partnerskich herb Sátoraljaújhely, jako pamiątka, że kiedyś podjęto współpracę.

pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020