Logo
Wydrukuj tę stronę

Balony nad Krosnem: Dwie bezpłatne linie autobusowe i zmieniona organizacja ruchu

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Balony nad Krosnem to jedna z większych imprez organizowanych w regionie podczas majowego weekendu. Koncerty gwiazd, pokazy lotnicze, wesołe miasteczko i inne przygotowane na majowy weekend atrakcje gromadzą na krośnieńskim lotnisku wielotysięczną publiczność. Wraz z nią, w okolicach lotniska pojawiają się tysiące samochodów i problemy z ich zaparkowaniem. Odpowiedzią na brak miejsc parkingowych, ale także na nową lokalizację imprezy (od strony ul. Kaczorowskiego), są dwie "balonowe" linie autobusowe, kursujące na miejsce imprezy.

REKLAMAAutobusy będą kursowały pomiędzy najważniejszymi przystankami w mieście na trasach:

- Linia Balonowa 1: Plac Monte Cassino (tzw. Rondo) - Dworzec - Osiedle WSK - Zręcińska - Lotnisko (ul. Kaczorowskiego),

- Linia Balonowa 2: Plac Montecassino - Osiedle Traugutta - Starostwo Powiatowe przy ul. Bieszczadzkiej - ul. Bohaterów Westerplatte - Plac Monte Cassino (tzw. Rondo).

Szczegółowy rozkład jazdy jest dostępny na stronach MKS (zobacz tutaj) oraz na przystankach.

Zmieniona organizacja ruchu
Podobnie, jak było to podczas wrześniowych Pokazów Lotniczych, podczas "Balonów nad Krosnem" zostanie zmieniona organizacja ruchu w obrębie lotniska.

Specjalnie dla publiczności zostanie wydzielony obszerny parking, na który będzie można dotrzeć skręcając z ul. Zręcińskiej w ul. Lotników, a następnie po przejechaniu ok. 2 km skręcając w ul. Kaczorowskiego (kierując się na Lotnicze Zakłady Produkcyjno-Naprawcze "Aero-Kros"). Na teren pokazów będzie możliwy także dojazd od strony Osiedla R. Traugutta oraz dzielnicy Suchodół, jadąc ul. Lotników, a następnie skręcając w ul. Kaczorowskiego. Wjazd na ul. Kaczorowskiego od strony ul. Lotników i Zręcińskiej będzie przeznaczony również dla pojazdów posiadających stosowne zezwolenia i taksówek.


Kliknij na obraz mapy, aby powiększyć.

Wzdłuż ul. Lotników oraz ul. Kaczorowskiego wykluczona zostanie możliwości parkowania po obu stronach ulic, a pojazdy będą kierowane na wyznaczone do tego celu parkingi. Na części odcinków (cała ul. Kaczorowskiego i fragment ul. Lotników) wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy.

W okolicy wejść na teren imprezy zostaną ustawione stojaki rowerowe, które pozwolą bezpiecznie pozostawić rowery wszystkim amatorom dwóch kółek.

umk, red.

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020