Logo
Wydrukuj tę stronę

Policja będzie miała kamery na mundurach?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Punkty sprzedaży alkoholu generują liczne interwencje Policji. Policja w Krośnie może też zostać wyposażona w kamery na mundury. Czy 22 czerwca będą dodatkowe patrole w miejscach gdzie gromadzi się młodzież kończąca rok szkolny?

REKLAMARadny Stanisław Czaja (SK) pytał czy na mundurach policjantów w Krośnie już pojawiły się kamery nagrywające interwencje.

- Kamerek nie mamy - odpowiedział komendant Leszek Buryła. Dodał, że tego typu urządzenia wykorzystują obecnie trzy garnizony Policji w Polsce. Poinformował, że chociaż opine policjantów są podzielone, to doświadczenia uzyskane w trzech pierwszych garnizonach spowodują wprowadzenie kamerek w całej Polsce.

- Jako komendant mogę stwierdzić, że to będzie pomocne rozwiązanie przy rozstrzyganiu kwestii spornych - powiedział komendant.

Pytano też o funkcjonowanie patroli Policji i wzrost udziału patroli pieszych.

- Liczba patroli spadła - przyznał komendant. Wyjaśnił, że wzrosła liczba patroli obchodowych oraz obchodów wykonywanych przez dzielnicowych. Poinformował też, że tylko KMP Krosno z komend miejskich, zrealizowała zakładaną liczbę służb obchodowych. Podkreślał, że radiowóz powinien służyć tylko do przemieszczania po rejonie.

Radny Adam Przybysz (PiS) pytał o urządzane wieczorami "wyścigi" na krośnieńskich ulicach.

- To jest zagrożenie dla wszystkich - mówił komendant. W newralgicznych miejscach mają się pojawić dodatkowe patrole.

Radny Przybysz poruszył też temat alkoholu: - Czy liczba punktów sprzedaży alkoholu wpływa na stan bezpieczeństwa - zapytał komendanta.

- Z reguły, jeżeli chodzi o powiat, w sąsiedztwie takich miejsc jest interwencji więcej, także wobec osób nietrzeźwych. Są takie sytuacje, np. na ulicy Naftowej. Jako Krosno mamy najwięcej w województwie interwencji podczas doby. Więcej ma tylko komenda w Rzeszowie - mówił komendant.

Często są to interwencje wobec osób zakłócających porządek, przeszkadzających nocnymi hałasami. Problem jest nie tylko w sąsiedztwie oficjalnych punktów sprzedaży, ale też w miejscach gdzie "udostępniany jest alkohol z za granicy. Gorzej było gdy funkcjonował "Armagedon".

- Ta nazwa miała swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, zawsze było po kilka interwencji, byliśmy wzywani do kradzieży telefonów, pieniędzy, do pobić - powiedział komendant.

Radny Przybysz poprosił o dodatkowe patrole i sprawdzenie terenu przy trasach biegowych za halą sportową, szczególnie 22 czerwca, w dniu zakończenia roku szkolnego. Komendant odpowiedział, że policjanci są już do tego przygotowani.

pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020