Logo
Wydrukuj tę stronę

Omal nie potrącił na pasach mężczyzny z dziećmi. Zatrzymano mu prawo jazdy

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

18-latek omal nie potrącił mężczyznę z dwójką dzieci na oznakowanym przejściu. Wcześniej zignorował znak. Wszystko widzieli policjanci. Młodemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy, które dzień wcześniej odebrał z urzędu. Sprawa trafi do sądu.

REKLAMADo bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek (30 czerwca), około godz.15, na skrzyżowaniu ulic Grodzkiej i Tkackiej w Krośnie.

- Policjanci wydziału ruchu drogowego zwrócili uwagę na kierowcę Seata, który zlekceważył znak nakazujący jazdę w prawo. Chwilę później kierowca omal nie potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych mężczyzny z dwójką dzieci w wieku 5 i 6 lat - informuje asp. Paweł Buczyński, oficer prasowy krośnieńskiej Policji.

Kierującym okazał się 18-letni mieszkaniec gminy Korczyna. Dzień wcześniej odebrał swoje prawo jazdy z wydziału komunikacji. Był trzeźwy.

W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego, zatrzymano prawo jazdy 18-latkowi. O tym, czy mężczyzna odzyska uprawnienia do kierowania pojazdami, zadecyduje sąd.

pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020