Logo
Wydrukuj tę stronę

ZSGH w Iwoniczu-Zdroju z nowym wizerunkiem. Będzie cieplej i oszczędniej

ZSGH w Iwoniczu-Zdroju z nowym wizerunkiem. Będzie cieplej i oszczędniej Fot. archiwum Powiat Krośnieński

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju zyskał nowy wizerunek. To efekt prac remontowo-budowlanych w ramach projektu "Modernizacja energetyczna budynku ZSGH", którego celem jest poprawa efektywności energetycznej obiektu.

REKLAMABudynek szkoły oddany do użytku w 1965 roku, z nadbudową w roku 1986 wymagał modernizacji oraz poprawy estetyki zewnętrznej. Koszty ogrzewania są zawsze poważnym obciążeniem dla budżetu.

Dzięki termomodernizacji znacznie obniżą się wydatki na energię ponoszone corocznie przez szkołę. Inwestycja poprawi także warunki nauki i pracy.

Zakres prac obejmował między innymi docieplenie ścian zewnętrznych i stropodachu, częściową wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz modernizację instalacji centralnego ogrzewania. Budynek wyposażony został w odnawialne źródeł energii: instalację solarną i panele fotowoltaiczne.

Wartość całkowita zadania wynosi ponad 790 tys. zł. Inwestycja była współfinansowana w 85% z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej nr III "Czysta energia" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

red.
Fot. archiwum Powiat Krośnieński

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020