Logo
Wydrukuj tę stronę

Udane wakacje niedużym kosztem

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Wakacje można podzielić z grubsza na dwie kategorie - aktywne i stacjonarne. Pierwsze to odwiedzanie ciekawych miejsc, jak muzea czy zabytki. Drugie - pobyt nad wodą lub w górach, podczas którego chce się po prostu odpocząć. Czasem wycieczka składa się zarówno ze zwiedzania, jak i relaksu, dzięki czemu wypocznie się, a zarazem zobaczy ciekawe miejsca. Wyjazdy zorganizowane z pewnością mają swój urok, ale jeśli chce się pojechać tanim kosztem na udane wakacje, można zorganizować je sobie samodzielnie, w czym pomogą przede wszystkim tanie loty.

REKLAMA


Czy tanio "oznacza" "daleko"?
Daleka wyprawa kojarzy się z dużymi kosztami, jednak kupując tanie bilety lotnicze, wydatki znacznie spadają. Istnieje wielu tanich przewoźników, którzy mogą przetransportować człowieka do Hiszpanii, Francji, Włoch czy Turcji, a jeżeli chce się pobyć na miejscu przez jakiś czas, warto znaleźć strony oferujące pakiet składający się z biletów na tani lot oraz wykupionego noclegu w hotelu. Dzięki temu można wybrać się na parodniową wycieczkę i mieć gwarancję dachu nad głową - to dobra baza wypadową do zwiedzania lub wypoczynku. Kolejnym plusem samodzielnie zorganizowanych wakacji jest możliwość ułożenia sobie planu pobytu, który będzie idealnie pasować do zainteresowań podróżnika - na wakacjach zorganizowanych nie zawsze odwiedza się miejsca, które tak naprawdę go interesują.

Za co zapłacisz?
Pakiety takie gwarantują przelot i nocleg, ale nie pokrywają wydatków na miejscu. Przy każdej ofercie tego typu powinny być dokładnie wymienione rzeczy, za które się zapłaciło, co pozwoli na ustalenie dalszych wydatków. Koszty te to na przykład transport z lotniska do hotelu, wyżywienie (nie zawsze obejmuje je cena noclegu), a także wszelkie bilety wstępu do atrakcji turystycznych. Osobną kwestią jest także transport na miejscu - o bilety czy opłaty za taksówki podróżnik musi zadbać samemu. Na szczęście dzięki internetowi można sprawdzić cenniki nie ruszając się sprzed monitora. Umożliwi to przygotowanie odpowiedniego budżetu na wyprawę. Takie rozwiązanie powinno uchronić turystę przed niespodziewanymi wydatkami na miejscu, choć i tak zawsze warto mieć przy sobie nieco więcej pieniędzy - zdarzają się wypadki losowe.

Skąd lecieć?
Tanie linie lotnicze operują zarówno w większych, jak i mniejszych miastach, np. odlatują z lotniska Jasionka w Rzeszowie. Na stronach internetowych przewoźników oraz wspomnianych witrynach oferujących pakiety przelot+nocleg znajdują się rozkłady lotów, pozwalające dokładnie zaplanować wyprawę. Można tam oczywiście zamówić bilety lotnicze na wybrany rejs, a warto zauważyć, że im wcześniej się je zamawia, tym mniej się płaci. Dlatego też nawet w zimie można zaplanować wakacje w lecie i od razu zamówić na nie bilet.

 

  • autor: Redakcja

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021