Logo
Wydrukuj tę stronę

Największe atrakcje Doliny Wielkiej Roztoki

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Nikogo nie trzeba przekonywać, że Beskidy od lat posiadają wiele walorów turystycznych. Oprócz pięknych miejsc i wyjątkowych krajobrazów są w stanie zaoferować również bogatą ofertę hoteli i schronisk, niezliczoną ilość szlaków i pięknych szczytów górskich oraz polan i przełęczy. Bez względu na sposób spędzania czasu zawsze jest przyjemnie, a klimat sprzyja relaksowi i zadumie. W tym rejonie na szczególne zainteresowanie zasługuje Dolina Wielkiej Roztoki. Dlaczego jest uważana za niezwykłą? Co może zapewnić przyjezdnym z daleka gościom?

REKLAMACisza i spokój
O Wielkiej Roztoce mówi się w odniesieniu do rzeki, która przepływa przez Beskid Sądecki. Natomiast dolina, w której jest usytuowana nosi nazwę Doliny Wielkiej Roztoki. Przez turystów uważana jest za miejsce niezwykłe, które warto odwiedzić jako pierwsze. Zachwyca naturalnym urokiem, ciszą i spokojem wokół. Dziś brakuje takich zakątków na mapie Polski, w których można cieszyć się nienaruszoną przez człowieka przyrodą.

Wyjątkowe atrakcje
Oprócz niesamowitych widoków na szczególne zainteresowanie zasługują:
- góry (Leluchowskie i Lubowelskie), szczyty (np. Skrzyczne – 1257 m n.p.m. czy Barania Góra – 1220 m n.p.m.) i pasma (Jaworzyny i Radziejowej),
- liczne zamki (Ryterski, w Muszynie, Nowym Sączu i Pławcu),
- pałace i dworki,
- cuda natury (lasy, ogrody, aleje, pomniki przyrody oraz mofety),
- rzeźby skalne i jaskinie.

Sprawdzone bazy wypadowe
Poza możliwością aktywnego spędzania wolnych chwil warto zadbać o przyjazne warunki noclegowe w przystępnej cenie. W okolicach Beskidu Sądeckiego znaleźć można całe mnóstwo pokoi hotelowych, kwater prywatnych oraz gospodarstw agroturystycznych. Oferta jest bardzo różnorodna i z pewnością każdy znajdzie coś ciekawego, w zgodzie z własnymi oczekiwaniami i możliwościami finansowymi.

Jedziesz w góry i nadal nie zarezerwowałeś hotelu? Zajrzyj na stronę http://perlapoludnia.pl/ i wybierz coś dla siebie!

Podsumowując, wypoczynek w górach to doskonała odskocznia od codziennego życia, pędu miasta i obowiązków zawodowych. Zadowolone z wyjazdu będą nie tylko samotne pary, ale również rodziny z dziećmi, grupy zorganizowane (ze szkoły, pracy) oraz osoby w średnim wieku. Ilość atrakcji i dostępnych rozwiązań jest tak duża, że tygodniowe wczasy z pewnością nie pozwolą zrealizować wszystkich dostępnych opcji (np. jazda na nartach, ścianki wspinaczkowe, wyjścia w góry, zwiedzanie).

 

  • autor: Redakcja

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021