Logo
Wydrukuj tę stronę

Fiszki z angielskiego - 5 powodów, dla których warto z nich korzystać

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Znajomość języka angielskiego to podstawa, by znaleźć dobrą pracę. Język przydaje się również w czasie podróży zagranicznych, gdyż ułatwia komunikację z mieszkańcami innych krajów. Sprawdź, dlaczego warto wykorzystać fiszki z angielskiego do nauki mówienia, pisania i czytania w obcej mowie.

REKLAMA


1. Fiszki z angielskiego ułatwiają naukę słówek
2. Dzięki fiszkom nauka języka jest szybsza
3. Z fiszkami uczysz się w każdym miejscu
4. Fiszki zachęcają do systematycznej nauki
5. Fiszki do angielskiego są odpowiednie w każdym wieku

Fiszki z angielskiego są znane wielu osobom ze szkoły. Karteczki, na których zapisane jest słowo w języku polskim, a na odwrocie jego angielski odpowiednik, często wykorzystują uczniowie przed kartkówkami ze słówek. Oto 5 powodów, dla których nauka języka z wykorzystaniem fiszek jest skuteczna.

1. Fiszki z angielskiego ułatwiają naukę słówek

Zapamiętywanie słówek jest efektywniejsze, jeżeli wykorzysta się fiszki z angielskiego. Karteczki pomagają kojarzyć polskie i angielskie odpowiedniki wyrazów znacznie szybciej niż inne metody nauki. Poza tym nauka jest mniej nużąca niż ślęczenie nad podręcznikiem.

2. Dzięki fiszkom nauka języka jest szybsza

Z fiszkami nauczenie się kilkuset nowych słówek zajmuje nawet o połowę mniej czasu niż wcześniej. Dzięki temu ma się więcej czasu na ćwiczenie gramatyki, wymowy oraz pisania w obcym języku.

3. Z fiszkami uczysz się w każdym miejscu

Fiszki można zabrać ze sobą w podróż, uczyć się z nich w szkole, w domu, a także podczas przerwy w pracy. Niewielkie karteczki można przyklejać również na różnych przedmiotach, by zapamiętywać ich nazwy podczas wykonywania codziennych czynności.

4. Fiszki zachęcają do systematycznej nauki

Nauka języka z fiszkami sprawia, że łatwiej być systematycznym. Karteczki umożliwiają szybkie wykonanie powtórek, dzięki czemu nawet 5-10 minut dziennie wystarcza, by nauczyć się nowych słówek i zapamiętać je na stałe. Ze względu na to, że efekty pojawiają się, gdy na naukę języka poświęca się niewiele czasu, ma się większą motywację do dalszego poznawania nowego słownictwa.

5. Fiszki do angielskiego są odpowiednie w każdym wieku

Z fiszek można korzystać w każdym wieku. Małe dzieci mogą nazywać obrazki, dzięki czemu nauka słówek może być rozpoczęta nawet w wieku przedszkolnym. Dorośli mogą korzystać zarówno z fiszek z obrazkami, jak i wyłącznie ze słówkami w dwóch językach. Co ważne, karteczki poleca się również seniorom, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na emeryturze i nauczyć się języka obcego, pomimo podeszłego wieku.

  • autor: Redakcja

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021