Logo
Wydrukuj tę stronę

Maraton Halloween w kinie Helios. Osiem filmów i dwa dni strachu...

Kino Helios zaprasza 26 i 31 października na filmowy maraton Halloween. W zestawie pierwszym zobaczycie cztery przedpremierowe horrory z najmocniej wyczekiwaną "Suspirią", producentów takich hitów jak "Czarny łabędź", "Zodiak" czy "Wyspa tajemnic"! A to dopiero początek... W zestawie drugim znajdziecie kolejne przerażające horrory, w tym świetnie ocenianą produkcję "Oblicze mroku"!

REKLAMA


Nocne Maratony Filmowe Helios jak co roku stawiają przed Fanami horrorów piekielnie straszny dylemat. Do wyboru macie dwie noce i dwa zestawy filmów, a w nich aż 8 przerażających horrorów! 26 i 31 października, Maratończycy mogą wybierać spośród specjalnie wyselekcjonowanych na tę okazję horrorów.

W pierwszym zestawie zobaczycie cztery przedpremierowe filmy, których jedynym celem jest... śmiertelnie Was wystraszyć. Na początek najmocniej wyczekiwana "Suspiria", producentów takich hitów jak "Czarny łabędź", "Zodiak" czy "Wyspa tajemnic"! Dalej, do zobaczenia przedpremierowo, wyłącznie w kinach Helios, "Nocne istoty" i "13 kamer". Dzieła dopełni przerażająco intensywny "Wyleczeni", z nominowaną do Oscara Ellen Page. Zestaw drugi rozpocznie przedpremierowy pokaz filmu "Oblicze mroku" i dalej jedynym kinowym pokazam specjalnym "Duch śmierci"! Potem dwa kolejne pokazy przedpremierowe. Trzymający w niezwykłym napięciu do ostatniej sekundy "Poroniony" i doskonale oceniany na festiwalach horrorów "Mrok".
Pewne jest, że taka dawka strachu jeszcze długo po powrocie do domu nie pozwoli Wam zasnąć. Sami musicie podjąć decyzję, na który z zestawów wystarczy Wam odwagi. A może jesteście gotowi na oba?

start: piątek, 26 października 2018, godz. 23.00 do rana
start: środa, 31 października 2018, godz. 23.00 do rana

Zestaw I:
- SUSPIRIA (przedpremiera)
- NOCNE ISTOTY (przedpremiera)
- 13 KAMER (przedpremiera)
- WYLECZENI (przedpremiera)

Zestaw II:
- OBLICZE MROKU (przedpremiera)
- DUCH ŚMIERCI (pokaz specjalny)
- PORONIONY (przedpremiera)
- MROK (przedpremiera)

Ceny biletów: ulgowy 32 zł, normalny 36 zł.

Opisy filmów:

SUSPIRIA (napisy)   
Amerykańska tancerka Susie Bannon (Dakota Johnson), udaje do Berlina, aby rozpocząć naukę w tamtejszej, prestiżowej szkole baletu. Jej przyjazd zbiega się w czasie z tajemniczym zniknięciem Patricii (Chloe Grace Moretz) jednej z wychowanek akademii. Susan, czyniąca niesamowite postępy pod okiem ekscentrycznej dyrektor artystycznej szkoły - Madame Blanc (Swinton), szybko zaprzyjaźnia się z inną tancerką Sarą (Mia Goth). Kiedy w szkole dochodzi do kilku mrożących krew w żyłach incydentów, obie dziewczyny zaczynają nabierać podejrzeń, co do prawdziwej natury akademii. Wkrótce Susie pozna jej największy, mroczny sekret.

NOCNE ISTOTY (napisy)
Ludzie znikający bez śladu, zmarli powstający z grobu, istoty żądne krwi... Wszystko to ma miejsce w jednej z dzielnic Buenos Aires. Trzech ekspertów specjalizujących się w zjawiskach paranormalnych podejmuje się próby rozwiązania mrocznej zagadki, która burzy spokój mieszkańców.

13 KAMER (napisy)
Młode małżeństwo spodziewające się dziecka wprowadza się do nowego domu. Ich rodzinne problemy zejdą na dalszy plan, kiedy wyjdzie na jaw, że od samego początku są podglądani przez ponurego i tajemniczego gospodarza.

WYLECZENI (napisy)
Co się stanie, gdy wirus zamieniający ludzi w krwiożercze bestie zostanie opanowany, a "wyleczone" zombie wrócą na łono społeczeństwa? Jak poradzą sobie z rzeczywistością, pamiętając popełnione okrucieństwa? Oryginalny i zaskakujący nowatorskim podejściem do tematu zombie irlandzki horror z nominowaną do Oscara Ellen Page ("Incepcja"), Samem Keeleyem ("Operacja Anthropoid") i Tomem Vaughan-Lawlorem (serial "Peaky Blinders"). Wirus, który zamieniał ludzi w zombie, został opanowany. Osoby do niedawna zainfekowane - tytułowi wyleczeni - są obecnie dyskryminowane i prześladowane przez niedotkniętych zarazą obywateli i ich własne rodziny, co prowadzi do społecznych napięć i buntu. Narastająca wrogość i przemoc między podzielonym społeczeństwem sprawiają, że do akcji zmuszone jest wkroczyć wojsko. Główna bohaterka (Ellen Page) w tych burzliwych czasach przyjmuje pod dach odległego krewnego, który właśnie został wyleczony, ale - jak inni wyleczeni - doskonale pamięta okrutne czyny, które popełnił, będąc zombie. Mężczyzna próbuje wrócić do normalnego życia, ale czy społeczeństwo mu wybaczy? Czy ludzie zdołają utrzymać porządek z trudem budowany po opanowaniu apokalipsy?

OBLICZE MROKU (napisy)
Maria to nieśmiała, wyalienowana licealistka, gnębiona i upokarzana przez rówieśników. Zdesperowana dziewczyna zwierza się własnemu odbiciu w lustrze. Okazuje się wkrótce, że jej bliźniaczy, wyrozumiały i okazujący wsparcie lustrzany obraz to w rzeczywistości bezwzględna i głodna przemocy Airam. Następuje zamiana miejsc, która doprowadza do nieoczekiwanych i przerażających zdarzeń. Czy Airam to osobna postać, czy inna twarz tracącej zmysły i coraz bardziej żądnej zemsty Marii?

DUCH ŚMIERCI (napisy)
Grupa filmowców zamierza nakręcić pierwszy w historii found footage horror w technice 3D, którego akcja toczy się w nawiedzonym domu z dala od cywilizacji. Sytuacja wymyka się spod kontroli, kiedy fikcyjna bestia pojawia się w materiałach zza kulis...
    
PORONIONY (napisy)
Utrata dziecka to wielka tragedia, ale posiadanie go to już najgorszy koszmar. Porównywany do "Paranormal Activity", "Dziecka Rosemary" i "Ducha", gęsty od napięcia kanadyjski horror o wyczekiwanym macierzyństwie, które zamienia się w istny koszmar i desperacką walkę o przetrwanie. Laureat nagrody dla Najstraszniejszego filmu na festiwalu The Overlook. Jak pokazują filmy "Dziecko Rosemary" i "Babadook", macierzyństwo nie jest po prostu trudne - jest ekstremalnie przerażające. Utrata jednego z bliźniąt podczas porodu wyrządza w Mary niepomierną krzywdę. Zdruzgotana śmiercią dziecka popada w szaleństwo, podejrzewając, że na ocalałe niemowlę czyha złowroga siła, która nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć swój okrutny plan.

MROK (napisy)
Porównywana do kultowego obrazu "Pozwól mi wejść" mroczna i brutalna historia o przyjaźni dwojga samotnych nastolatków i ich nieokiełznanych instynktach. Odważny debiut reżysera i scenarzysty Justina P. Langa w błyskotliwy sposób łączy krwawy horror o zombie z przejmującym motywem dorastania i społecznego wykluczenia. W roli głównej hipnotyzująca Nadia Alexander, laureatka nagrody dla Najlepszej aktorki na festiwalu FrightFest. "Mrok" został nagrodzony za Najlepszy Scenariusz na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Fantastycznych Fantaspoa. Ukrywająca się w lasach nieumarła nastolatka (Nadia Alexander) w trakcie polowania poznaje niewidomego chłopca (Toby Nichols), który właśnie wydostał się z rąk przetrzymującego go porywacza. Oboje doznali wielkiej krzywdy ze strony dorosłych, co sprawia, że szybko nawiązują bliską więź. Ich przyjaźń i wspólna walka z demonami przeszłości zbierze ze sobą krwawe żniwo.

Do każdego biletu na NMF w kasie kina dołączony będzie kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju w kubku (Pepsi, Mirinda, 7up, Ice Tea), sprzedawanego w barze kina Helios. Kupon ważny tylko w czasie NMF.  

Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej. Bilety do nabycia w kasach kina Helios i na stronie www.helios.pl w zakładce: PROJEKTY SPECJALNE. Zobacz: facebook.com/NocneMaratonyFilmowe oraz helios.pl/nmf_halloween2018

red.

  • autor: red.

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021