Logo
Wydrukuj tę stronę

Afryka w środku zimy. Koncert Los Agentos przy hutniczym piecu

Bluesowe dźwięki rodem z Afryki z domieszką jazzu i ambientu rozbrzmiewać będą w pracowni hutniczej krośnieńskiego Centrum Dziedzictwa Szkła w pierwszą sobotę nowego roku. 5 stycznia zagra w niej zespół Los Agentos, którego muzyka, w połączeniu z piecem rozgrzanym do 1200 stopni Celsjusza, sprawi, że w środku zimy poczuć będzie można wyjątkowo gorący, afrykański klimat. 

REKLAMA


alt

Kulturalny Piec 2013
Koncerty w pracowni hutniczej Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie były jednym ze sztandarowych projektów realizowanych przez placówkę w mijającym roku. Występy w pomieszczeniu z piecem cieszyły się bardzo dużą popularnością, dlatego CDS postanowiło uczynić z nich stały element swojej działalności, który kontynuowany będzie w nowym roku. W 2012 r. zorganizowaliśmy kilkanaście koncertów. Staraliśmy się wybierać przede wszystkim artystów, którzy do tej pory nie grywali w Krośnie, tworząc coś w rodzaju alternatywnej sceny. Prezentowaliśmy jednak również miejscowe zespoły. Kulturalny Piec sprawdził się bardzo dobrze – podsumowuje dotychczasowe koncerty Stefan Dziadosz, prezes Centrum Dziedzictwa Szkła. Sezon koncertowy 2013 rozpocznie się już 5 stycznia.

W Centrum wystąpi zespół Los Agentos, którego liderem jest krośnianin Robert Lenert, jedna z najważniejszych postaci świata bluesowego w Polsce.

1200 stopni w środku zimy   
Koncert Los Agentos odbędzie pod hasłem „Afryka w środku zimy”. Połączenie muzyki zespołu z bliskością pieca hutniczego i bijącego z niego żaru ma stanowić przeciwwagę dla mroźnej styczniowej aury. Choć nie wiadomo jeszcze jaka dokładnie temperatura panować będzie początkiem 2013 r., jednak jedno jest pewne. Los Agentos zadbają o to, aby atmosfera w pracowni hutniczej była gorąca.

alt

Z pewnością pomoże w tym rozgrzany do 1200 stopni najbardziej „kulturalny” piec o jakim słyszano. 

Niezależnie od temperatury na zewnątrz w pracowni hutniczej CDS jest zawsze ciepło. Jednak wyjątkowo gorąca atmosfera panować tu będzie podczas koncertu Los Agentos (fot. T. Jefimow)

„Afryka w środku zimy”
Koncert Los Agentos - 5 stycznia 2013 r., godz. 20.30
Pracownia hutnicza Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie (poziom -4)
Bilety - 15 zł (przedsprzedaż) / 20 zł (w dniu koncertu) do kupienia w recepcji Centrum (ul. Blich 2)

Los Agentos
Los Agentos to zespół plasujący się w obszarze world music z wyraźnymi śladami african-bluesa, jazzu, ambientu i punk-bluesa. Pod tą nazwą kryje się grupa muzyków kierowana przez lidera projektu Roberta „Los Agentos” Lenerta – kompozytora i autora tekstów większości utworów. Wokalistką formacji jest Bożena Mazur, która znalazła się w finale tegorocznej edycji programu X-Factor.

W 2009 r. zespół wydał płytę pt. „Afrykański Śnieg”, która zachwyciła środowisko bluesowo-jazzowe nie tylko w Polsce, ale także poza krajem. Krążek, jako jeden z bardzo nielicznych wydanych przez polską formację dostępny jest na całym świecie.

Z muzyką Los Agentos można zapoznać się poprzez profil zespołu w ramach serwisu MySpace.
Klip do utworu „La Neige Africaine” z płyty „Afrykański Śnieg” można natomiast obejrzeć na youtube.com

Skład koncertowy:
BOŻENA MAZUR - VOC, INSTR PERKUSYJNE
ANDRZEJ SERAFIN - NOD WAVE, INSTR. PERKUSYJNE
STANISŁAW GRELA - GITARA
ROBERT LENERT - HARMONIJKI, VOC

Przeczytaj także:
Robert “Los Agentos” Lenert
Los Agentos „Afrykański śnieg”

(di), (cds)
Fot. Igor Olejnik

  • autor: di, cds

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021