Logo
Wydrukuj tę stronę

Wprowadzają Krosno w ruch!

Od poniedziałku (11.01) Krośnian uwagę przykuwają biało-limonkowe plakaty rozwieszone na mieście, na których to dużymi literami wypisano "WPROWADZAMY KROSNO W RUCH". Wielu z Was zapewne pyta: ale jaki ruch? Postanowiliśmy wyjaśnić, kto i dlaczego wprowadza nasze miasto w ruch.

REKLAMA


Wraz z nadejściem nowego roku wdrażamy do realizacji plany, które przybierają formę postanowień noworocznych. Z autopsji i obserwacji zauważamy, że tego typu postanowienia są jednorazowym zrywem i często stają się incydentalne. Dziś pewna grupa ludzi mówi, że wcale tak być nie musi! Jak sami podkreślają, każdego dnia wprowadzają Krosno w RUCH.

Od kwietnia 2013 roku cała kadra instruktorów i trenerów Klubu EUROGYM zmotywowała ogromną ilość osób do aktywności fizycznej. - Na samym początku rozruchu zapomnianego miejsca przy ulicy Bursaki 45 jedyną myślą w naszych głowach była idea stworzenia miejsca, które służyłoby mieszkańcom Krosna oraz okolicznych miejscowości i stało się Strefą Sportu i Relaksu. Nasza myśl przerodziła się w rzeczywistość, która napędza wszystkich do działania - mówi Krzysztof Skiba, Dyrektor Oddziału Centrum Zdrowia EUROMED Sp. z o.o.

Przez blisko trzy lata udało się w Krośnie stworzyć miejsce branży fitness i wellness, skupiające liczne grono osób kochających sport. Do tej grupy należą zawodowi sportowcy, a także amatorzy, tzw. "fitness freak" czerpiący codzienną energię z aktywności fizycznej. Dokonując zmian w swoim stylu życia często są w stanie wygenerować bardzo pozytywne rezultaty w aspekcie i fizycznym, i emocjonalnym.

- Wprowadzamy Krosno w ruch każdego dnia będąc gotowym pomóc osobom w zakresie poprawy zdrowia, kondycji, redukcji wagi czy zmianie nawyków żywieniowych. Profesjonalna kadra trenerów personalnych i instruktorów fitness jest w stanie zachęcić osoby w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z zajęciami grupowymi lub zajęć indywidualnych na siłowni - mówi Skiba.

- Nie jesteśmy zainteresowani jednorazowymi celami. Plany często muszą być redefiniowane i dostosowywane do zmieniających się warunków otoczenia. Musimy skupić się na procesie realizacji własnych działań i stanowczo zmierzać do przodu. Nie zależy nam na motywowaniu naszych klientów wyłącznie przed sezonem letnim, nie wyznaczymy nierealnych celów - dodaje.

Obecnie w coraz większym stopniu narażeni jesteśmy na stres i przepracowanie. Przytłaczamy się realizacją naszych wygórowanych aspiracji czy zaspokajaniem cudzych oczekiwań.  W ten sposób pogarszamy naszą kondycję emocjonalną.

- Każdy moment jest dobry, by wprowadzić siebie w ruch, obrać właściwy kierunek oraz konsekwentnie realizować założone działania, samemu lub z pomocą innych. Podejmowanie działania wspólnie może się okazać bardziej skuteczne - zachęca nasz rozmówca.

red.
Fot. EuroGym Krosno

  • autor: red.

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021