Logo
Wydrukuj tę stronę

Żyj aktywnie. Trening w grupie ma swoje zalety!

Żyj aktywnie. Trening w grupie ma swoje zalety! Fot. EuroGym

Mamy już nowy rok, a z nim nowe postanowienia. Większość z Was swoje cele skierowała ku zmianie wyglądu. Bo kto z was nie chce zrzucić nadprogramowych kilogramów? Dylemat jest jeden, jaką podjąć aktywność fizyczną. Do wyboru mamy kilka możliwości, między innymi tradycyjny karnet na siłownię, trening z trenerem bądź zajęcia fitness. I co wybrać?

REKLAMAZajęcia w grupie. Na TAK
Spójrzmy prawdzie w oczy. Treningi incognito, w dodatku kiedy nie mamy odpowiedniej wiedzy, szybko nas znudzą bądź po prostu stracimy zapał, nie mówiąc już o tym, że możemy nabawić się kontuzji przez brak odpowiedniej wiedzy. Zajęcia z trenerem to strzał w dziesiątkę, ale nie każdego stać na trening personalny. Zajęcia fitness są na pewno tańsze i nadal pod okiem fachowca.

- Moda na zajęcia grupowe nie przemija, coraz to nowe rodzaje tylko zachęcają swoją atrakcyjnością. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Zajęcia możemy podzielić ze względu na różny poziom intensywności, co pozwala na odpowiednie dobranie ich do naszego poziomu sprawności. Prócz tego mamy wybór pod kątem naszych potrzeb i zainteresowań. Dobrą zabawę zagwarantują nam zajęcia taneczne, w bólu ulżą zajęcia typu zdrowy kręgosłup, porządny wycisk dadzą zajęcia interwałowe, a jeżeli potrzebujemy wyciszenia to odnajdziemy się na zajęciach jogi. Nie ma czasu na nudę, jest w czym przebierać, co za tym idzie zajęcia przyciągną naszą uwagę na dłużej i nie pozwolą łatwo zrezygnować - mówi Paula Rąpała, trener personalny i instruktor zajęć fitness w klubie EuroGym - Strefy Sportu i Relaksu w Krośnie.

Wspólna motywacja w grupie. Na TAK
Kilkanaście osób w jednym miejscu o bardzo podobnych celach, to motywacja sama w sobie! Efekty pracy u koleżanek i kolegów z grupy dodają jeszcze więcej chęci do działania. Więcej energii doda nam sama rywalizacji. Gdy inni nadążają tempem za instruktorem, w ferworze walki i my chcemy mu dorównać.


- Osoba samego instruktora podczas zajęć powinna być dla nas dużą zachętą. Oprócz dużej dawki motywacji i dopingu w zdobywaniu każdego kolejnego powtórzenia, na pewno przekaże nam cenne rady co do techniki wykonywanych ćwiczeń. Dodatkowo nie musimy przejmować się zaplanowaniem treningu i tym, w jakim tempie go przeprowadzać. Instruktor zajęć odpowiednio ułoży je tak, aby były bezpieczne i efektywne dla naszego organizmu - dodaje Paula Rąpała z EuroGym.

Dlaczego na TAK? Grupa to ludzie, ludzie to nowe znajomości. Zawarte podczas zajęć więzi koleżeńskie niejednokrotnie wychodzą poza ściany klubu fitness.

Ty wybierasz
Aktywność fizyczna w grupie to tańsza alternatywa profesjonalnego treningu z instruktorem, chroniąca nasze zdrowie przed kontuzją, której możemy nabawić się działając na własną rękę. Towarzystwo innych osób nie tylko motywuje do cięższej pracy, ale i też może przyczynić się do nawiązania nowych znajomości. Różnorodność zajęć nie da czasu na nudę, a to wszystko przyczyni się do dłuższej przygody z aktywnym trybem życia. Co ważne, aktywność fizyczna przyczynia się nie tylko do wizualnej poprawy naszego ciała, ale też do ogólnego stanu zdrowia! Nadal masz dylemat? Podejmij sportową decyzję! Zacznij już dziś.

red.
Fot. EuroGym

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020