Logo
Wydrukuj tę stronę

Domowy wyścig Romana Barana

Finał sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2015 przed nami. Podkarpackie rundy organizowane przez Automobilklub Małopolski rozegrane zostaną w Korczynie koło Krosna. Na trasie pojawi się Mistrz Polski 2015 w klasie  E1-2000 - Roman Baran.

49 zawodników, którzy zgłosili się do startu już dziś przechodzą odbiór administracyjny oraz kontrolny swoich samochodów.

W sobotę (12.09) od godziny 9.00 w Korczynie ruszają podjazdy treningowe. Jednym z zawodników, którzy będą startować podczas wyścigowego weekendu jest Rzeszowianin Roman Baran startujący w Renault Clio w klasie E1-2000. Klasa ta została zdominowana przez Romana, który już może cieszyć się Mistrzowskim tytułem. Jednak jego pasja do motorsportu nie pozwoliła odpuścić sobie ostatniego wyścigu.

- Korczyna to mój domowy wyścig bo zaledwie 60km od domu, bardzo lubię tą trasę i cieszę się, że znowu zagościła w kalendarzu GSMP jako ostatnia w sezonie. Jako Mistrz Polski 2015 w klasie  E1-2000 mógłbym już nie startować, ale lokalizacja zobowiązuje i pojawię się na trasie aby podziękować moim wiernym kibicom za cały sezon emocji, dopingu i za wszystkie miłe słowa - mówi Roman Baran.

- Jadę z pozytywnym nastawieniem, samochód od początku sezonu nie sprawiał mi większych problemów, więc również przed tymi zawodami rutynowo został przeglądnięty by sprawdzić czy wszystko po Sopocie jest w porządku. Finałowe rundy mają zawsze to do siebie, że często wyłaniają zwycięzców klas oraz grup w rocznej klasyfikacji. Również w mojej klasie zacięta rywalizacja będzie o 2 miejsce pomiędzy Karolem Krupą i Szymonem Piękosiem. Ja chcę jak co wyścig dojechać na jak najwyższym miejscu w klasyfikacji generalnej. Wspominając ponownie o zlokalizowaniu zawodów chciałbym serdecznie zaprosić kibiców, znajomych do Korczyny koło Krosna w sobotę i niedzielę od godziny 9.00 - dodaje Baran.

łs

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2018