Logo
Wydrukuj tę stronę

MPGK publikuje rejestr umów

Pod koniec maja Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Krośnie opublikowało w Internecie rejestr zawieranych umów. Teraz każdy mieszkaniec Krosna może zobaczyć ile, za co i komu płaci MPGK. “Miasto Szkła” staje się wzorem dla Podkarpacia.

REKLAMA


Rejestr umów opublikowany przez MPGK obejmuje umowy z tytułu których spółka ponosi koszty. Aktualizacja rejestru będzie odbywała się kwartalnie. Bezpośredni adres do opublikowanego rejestru znajduje się - tutaj.

Zakładka, w której zamieszczany jest rejestr znajduje się na stronie BIP Spółki: www.bip.ekrosno.pl. Rejestr umów nie zawiera przy tym danych osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej, z którymi MPGK zawierało umowy. Tym samym MPGK Krosno jest pierwszą na Podkarpaciu instytucją, która opublikowała swoje umowy w BIP.

Nie tylko MPGK?
W Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym zapadł wyrok w sprawie skargi złożonej przez Piotra Dymińskiego w związku z ukryciem danych części kontrahentów w zestawieniu umów, o które zwracał się w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej. O złożonej skardze informowaliśmy na portalu: Chcą by "Miasto Szkła" było wzorem przejrzystości.

Sąd Stwierdził, że doszło do naruszenia prawa, ale nie było to rażące. W wyroku potwierdził, że ujawnienie danych osób zawierających umowę z instytucją publiczną nie narusza prywatności tych osób. Piotr Dymiński i powstające stowarzyszenie Idea Carpathia zapowiada, że będzie wnioskować o opublikowanie rejestrów Urzędu Miasta Krosna w Biuletynie Informacji Publicznej.

mg

  • autor: mg

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021