Logo
Wydrukuj tę stronę

Prywatyzacja krośnieńskiego PKS-u trwa... Polecamy

  • autor: Magdalena Pytlowany
  • piątek, 14, sierpień 2009 09:28
  • wielkość czcionki - - + +
  • 1 komentarz

Prywatyzacja krośnieńskiego PKS-u trwa...Ministerstwo Skarbu Państwa do końca 2009 r. ma w planach prywatyzację 15 Przedsiębiorstw Komunikacji Samochodowej. Na liście ministerstwa znajduję się także krośnieński PKS. Choć ta jednoosobowa spółka  skarbu państwa, ma czas do końca 2010 r., proces prywatyzacji już się rozpoczął...

REKLAMA


Przypomnijmy, krośnieński PKS stał się  jednoosobową spółką skarbu państwa w 2000r.  W przyszłym ma przejść  w ręce prywatne. Niewykluczone, jest także, że akcje przedsiębiorstwa  staną się własnością samorządu miasta. 

Prezydent Krosna- Piotr Przytocki podjął już w tej sprawie odpowiednie kroki. Do Ministerstwa trafił jego wniosek o nieodpłatne przekazanie akcji krośnieńskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej dla samorządu.

 

PKS Krosno

 

Zakłada on m.in. połączenie sieci PKS-u z MKS-em. Jak podaje portal Krosno24.pl, zdaniem Prezydenta,  mogłoby powstać mocne przedsiębiorstwo transportowe, którego zadaniem byłaby zarówno komunikacja miejska, jak i poza miejską. Decyzja należy do jednak do Ministerstwa .

 

PKS Krosno, Dworzec

 

Przypomnijmy, proces prywatyzacji reguluje ustawa o komercjalizacji. Jej treść dopuszcza w ramach prywatyzacji trzy rodzaje sprzedaży akcji: aukcję, przetarg lub zaproszenie do rokowań. O tym jakie będą losy krośnieńskiego PKS-u zdecyduje po analizie Ministerstwo Skarbu Państwa.

 

Magdalena Pytlowany

Foto: Mateusz Głód

  • autor: Magdalena Pytlowany

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021