Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Prywatyzacja krośnieńskiego PKS-u trwa... Polecamy

Prywatyzacja krośnieńskiego PKS-u trwa...Ministerstwo Skarbu Państwa do końca 2009 r. ma w planach prywatyzację 15 Przedsiębiorstw Komunikacji Samochodowej. Na liście ministerstwa znajduję się także krośnieński PKS. Choć ta jednoosobowa spółka  skarbu państwa, ma czas do końca 2010 r., proces prywatyzacji już się rozpoczął...

Przypomnijmy, krośnieński PKS stał się  jednoosobową spółką skarbu państwa w 2000r.  W przyszłym ma przejść  w ręce prywatne. Niewykluczone, jest także, że akcje przedsiębiorstwa  staną się własnością samorządu miasta. 

Prezydent Krosna- Piotr Przytocki podjął już w tej sprawie odpowiednie kroki. Do Ministerstwa trafił jego wniosek o nieodpłatne przekazanie akcji krośnieńskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej dla samorządu.

 

PKS Krosno

 

Zakłada on m.in. połączenie sieci PKS-u z MKS-em. Jak podaje portal Krosno24.pl, zdaniem Prezydenta,  mogłoby powstać mocne przedsiębiorstwo transportowe, którego zadaniem byłaby zarówno komunikacja miejska, jak i poza miejską. Decyzja należy do jednak do Ministerstwa .

 

PKS Krosno, Dworzec

 

Przypomnijmy, proces prywatyzacji reguluje ustawa o komercjalizacji. Jej treść dopuszcza w ramach prywatyzacji trzy rodzaje sprzedaży akcji: aukcję, przetarg lub zaproszenie do rokowań. O tym jakie będą losy krośnieńskiego PKS-u zdecyduje po analizie Ministerstwo Skarbu Państwa.

 

Magdalena Pytlowany

Foto: Mateusz Głód

1 komentarz

  • GOŚCI -U445

    Przed ta prywatyzacją ....przejęciem przez miasto ,trzeba sie dlaczego,, Ktos,,, z Władz miasta dopuszcza do tego ze prywatne busy sa wpuszczane na teren miasta i odbieraja klientów Mks-owi.Moim zdaniem ktoś działa na szkodę naszej komunikacji która jest dla wszystkich krośnian i zapytam ,,,dlaczego ten człowiek daje takie pozwolenia na kursy i podbieranie ludzi miejskiej spółce ,czy Pan prezyden o tym dziwnym procederze wie?????? A może tu chodzi o rozłożenie na łopatki tej Spółki ...Jeśli tak to zycze powodzenia i moze było by lepiej zeby Pks kupiła np Veolia.......... jeśli dalej takie mają byc decyzje naszych władz ......i jeszce ciekawe czy także nasz kochany prezydent nakaże załozenie działalności Gospodarczej Kierowcom z Pks bo Ci z Mks-u sa barzdo zadowoleni)))))))...poczekamy zobaczymy

    Zgłoś nadużycie GOŚCI -U445 czwartek, 20, sierpień 2009 16:26 Link do komentarza

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj