Logo
Wydrukuj tę stronę

Rak - jak go wykryć i wyleczyć

Rak - jak go wykryć i wyleczyć Fot. Stpwarzyszenie "Czyń Dobro Mimo Wszystko"

W Krośnie odbyła się konferencja popularno-naukowa pt. "Rak -  jak go wykryć i jak leczyć". Była to kontynuacja programu "Kampanii, nad którą przypięłam różową wstążkę " stowarzyszenia "Czyń Dobro Mimo Wszystko”.

REKLAMAKonferencja odbyła się 4 marca (sobota) w auli PWSZ w Krośnie.
 
- Cała treść konferencji mieści się w jednym słowie - PRAWDA - nie zawsze łatwa w odbiorze - mówi Kamila Bogacka, organizatorka akcji zbierania środków na zakup mammografu do krośnieńskiego szpitala.

Podczas konferencji prelegenci mówili o śmiertelnym żniwie, jakie zbierają nowotwory, o konieczności badań profilaktycznych, a co za tym idzie, nadziei, jaką daje szybka diagnoza i nowoczesne technologie, w tym tomosynteza w obrazowaniu raka gruczołu piersi.

Gościem honorowym konferencji był dr n. med. Wojciech Majewski, prof. nadzw. Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach i przewodniczący oddziału śląskiego Polskiego Towarzystwa Onkologicznego.

Na sali byli obecni przedstawiciele krośnieńskiego szpitala i uczelni, działacze organizacji społecznych, samorządowcy oraz przedsiębiorcy wspierający kampanię Stowarzyszenia Czyń Dobro mimo Wszystko.

- Nie sposób przemilczeć bez emocji ponad 2-letni czas, kiedy w krośnieńskim szpitalu nie było mammografu. Jednakże dzisiaj, kiedy ruszyła społeczna kampania, w rozmiarze ratowania życia ludzkiego, nie wolno nam milczeć i pozostawać bez reakcji na działania i wypowiedzi, które mają w założeniu" wyciszenie" całej machiny, która bezinteresownie ruszyła w trosce o zdrowie i życie kobiet z Podkarpacia - podkreśla Kamila Bogacka.

- Nie boję się tego powiedzieć! Tu chodzi o zdrowie i życie setek tysięcy kobiet z powiatu krośnieńskiego. Te sprawy nas dotyczą. Dlatego będziemy mówić o sprawach ważnych i dotyczących naszego zdrowia. Mówimy o tym w skali tragedii wielu rodzin! - zapowiada organizatorka kampanii.

Na koniec dodała, że pieniądze na szpitale są publiczne, prosiła decydentów, by o tym pamiętali.

pd

  • autor: pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021