KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Rak - jak go wykryć i wyleczyć

Rak - jak go wykryć i wyleczyć Fot. Stpwarzyszenie "Czyń Dobro Mimo Wszystko"

W Krośnie odbyła się konferencja popularno-naukowa pt. "Rak -  jak go wykryć i jak leczyć". Była to kontynuacja programu "Kampanii, nad którą przypięłam różową wstążkę " stowarzyszenia "Czyń Dobro Mimo Wszystko”.

REKLAMA


Konferencja odbyła się 4 marca (sobota) w auli PWSZ w Krośnie.
 
- Cała treść konferencji mieści się w jednym słowie - PRAWDA - nie zawsze łatwa w odbiorze - mówi Kamila Bogacka, organizatorka akcji zbierania środków na zakup mammografu do krośnieńskiego szpitala.

Podczas konferencji prelegenci mówili o śmiertelnym żniwie, jakie zbierają nowotwory, o konieczności badań profilaktycznych, a co za tym idzie, nadziei, jaką daje szybka diagnoza i nowoczesne technologie, w tym tomosynteza w obrazowaniu raka gruczołu piersi.

Gościem honorowym konferencji był dr n. med. Wojciech Majewski, prof. nadzw. Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach i przewodniczący oddziału śląskiego Polskiego Towarzystwa Onkologicznego.

Na sali byli obecni przedstawiciele krośnieńskiego szpitala i uczelni, działacze organizacji społecznych, samorządowcy oraz przedsiębiorcy wspierający kampanię Stowarzyszenia Czyń Dobro mimo Wszystko.

- Nie sposób przemilczeć bez emocji ponad 2-letni czas, kiedy w krośnieńskim szpitalu nie było mammografu. Jednakże dzisiaj, kiedy ruszyła społeczna kampania, w rozmiarze ratowania życia ludzkiego, nie wolno nam milczeć i pozostawać bez reakcji na działania i wypowiedzi, które mają w założeniu" wyciszenie" całej machiny, która bezinteresownie ruszyła w trosce o zdrowie i życie kobiet z Podkarpacia - podkreśla Kamila Bogacka.

- Nie boję się tego powiedzieć! Tu chodzi o zdrowie i życie setek tysięcy kobiet z powiatu krośnieńskiego. Te sprawy nas dotyczą. Dlatego będziemy mówić o sprawach ważnych i dotyczących naszego zdrowia. Mówimy o tym w skali tragedii wielu rodzin! - zapowiada organizatorka kampanii.

Na koniec dodała, że pieniądze na szpitale są publiczne, prosiła decydentów, by o tym pamiętali.

pd

 • autor: pd

4 komentarzy

 • Karl Klauberg

  Częste badania mammograficzne powodują np raka piersi.Niektore grzyby i bakterie wywołują rownież nowotwory.
  Kobiety nie dajcie sie zwariować z tymi badaniami.W mojej rodzinie nie było raka piersi,a moja kobieta dostaje co miesiąc pismo ,źeby sie badać.Wywolajmy jeszcze więcej chorób,to będziemy mieli co leczyć...proste

  Zgłoś nadużycie Karl Klauberg poniedziałek, 03, kwiecień 2017 11:44 Link do komentarza
 • Helena

  dr Majewski operował moja mamę.W zaleceniach pooperacyjnych było jedzenie pestek moreli 4-6 dziennie Prawda czy fałsz ??? nie wiem !! mama czuje sie dobrze !

  Zgłoś nadużycie Helena niedziela, 02, kwiecień 2017 12:09 Link do komentarza
 • przeciw takim mammobusom

  mn masz rację,Lepiej żeby nabijac mammobusom kiese,to te pieniążki przeznaczyc na leczenie ,a nie zeby pacjencji zebrali pieniadze na leczenie .

  Zgłoś nadużycie przeciw takim mammobusom sobota, 01, kwiecień 2017 14:12 Link do komentarza
 • mn

  Prawda jest taka, że po całej tej mammografii umiera więcej kobiet, napiszcie Prawdę!

  Zgłoś nadużycie mn sobota, 01, kwiecień 2017 10:47 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?