Logo
Wydrukuj tę stronę

Biała "zebra" wyszła na drogę

Biała "zebra" wyszła na drogę Fot. KrosnoCity.pl

Nieaktualne oznakowanie wyszło na wierzch ul. Wojska Polskiego w sąsiedztwie "czternastki". Stara "zebra" dezorientuje kierowców i przechodniów. Urząd zapowiada, że problem zlikwiduje w najbliższym czasie.

REKLAMA


Dawne przejście dla pieszych przy zatoczce "kiss & drive" na ul. Wojska Polskiego zlikwidowano początkiem roku szkolnego. Zmieniło się także oznakowanie i organizacja ruchu. Zobacz: Powstaje pierwsza strefa "Kiss & Ride"

Niestety czarna farba, którą zakryto nieaktualne oznakowanie "zeszła z zebry" i ponownie odsłoniła pasy dla pieszych, a te traktowane są przez przechodniów jak zwykłe przejście.

Obecna sytuacja stwarza zagrożenie dla poruszających się osób oraz kierowców. Stare przejście dla pieszych dostępne jest bezpośrednio z chodnika, w miejscu gdzie udostępniono zjazd z prywatnej posesji. Czy drogownictwo już zajęło się tematem?

- Dawne, nieaktualne już oznakowanie poziome przejścia dla pieszych na ul. Wojska Polskiego, z którego zeszła czarna farba zostanie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych w najbliższych dniach zlikwidowane - zapowiada zdecydowanie Joanna Sowa, rzecznik krośnieńskiego urzędu.

Likwidacja będzie ostateczna, białą farba zostanie sfrezowana.

pd

  • autor: pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021