Logo
Wydrukuj tę stronę

Kontrole w szkołach - jakie są efekty?

Biuletynie Informacji Publicznej dla Krosna powstały specjalne zakładki, w których krośnieńskie szkoły powinny zamieszczać wyniki zewnętrznych kontroli. Jeszcze nie wszyscy dyrektorzy je uzupełnili. Jakie kontrole przeprowadzono w szkołach? Jakie są ich wyniki? To powinno być do sprawdzenia w BIP.

REKLAMA


Dostęp do informacji publicznej w Polsce gwarantuje Konstytucja. Jedną z ogólnodostępnych informacji, jaka powinna być zamieszczana w Internecie, jest dokumentacja z kontroli przeprowadzanych w instytucjach publicznych.

Ustawa o Informacji Publicznej obowiązuje od niemal 16 lat, jednak dopiero w ubiegłym miesiącu w krośnieńskim Biuletynie Informacji Publicznej umieszczono zakładki z dokumentacją z kontroli w krośnieńskich szkołach.

- Za umieszczanie informacji o kontrolach w poszczególnych szkołach i placówkach odpowiedzialni są ich dyrektorzy - informuje Grażyna Gregorczyk, naczelnik wydziału edukacji z krośnieńskiego magistratu.

Tylko część dyrektorów zamieściła wyniki kontroli, najczęściej tylko z 2017 roku. W większości zakładek zobaczymy jedynie komunikat: "Treść nie została jeszcze uzupełniona".

pd

  • autor: pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021