KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Kontrole w szkołach - jakie są efekty?

Biuletynie Informacji Publicznej dla Krosna powstały specjalne zakładki, w których krośnieńskie szkoły powinny zamieszczać wyniki zewnętrznych kontroli. Jeszcze nie wszyscy dyrektorzy je uzupełnili. Jakie kontrole przeprowadzono w szkołach? Jakie są ich wyniki? To powinno być do sprawdzenia w BIP.

REKLAMA


Dostęp do informacji publicznej w Polsce gwarantuje Konstytucja. Jedną z ogólnodostępnych informacji, jaka powinna być zamieszczana w Internecie, jest dokumentacja z kontroli przeprowadzanych w instytucjach publicznych.

Ustawa o Informacji Publicznej obowiązuje od niemal 16 lat, jednak dopiero w ubiegłym miesiącu w krośnieńskim Biuletynie Informacji Publicznej umieszczono zakładki z dokumentacją z kontroli w krośnieńskich szkołach.

- Za umieszczanie informacji o kontrolach w poszczególnych szkołach i placówkach odpowiedzialni są ich dyrektorzy - informuje Grażyna Gregorczyk, naczelnik wydziału edukacji z krośnieńskiego magistratu.

Tylko część dyrektorów zamieściła wyniki kontroli, najczęściej tylko z 2017 roku. W większości zakładek zobaczymy jedynie komunikat: "Treść nie została jeszcze uzupełniona".

pd

 • autor: pd

2 komentarzy

 • Karol

  Mało rzetelne te kontrole, mam styczność z dwoma kontrolowanymi przedszkolami i stan znacząco odbiega od wyników kontroli.

  Oczywiście - że na kontrolę wszystko jest zawsze posprzątane na tip-top, tutaj zresztą i zazwyczaj problemów w przedszkolach samorządowych nie ma, ale pisanie, że dzieci myją zęby, podczas gdy robią to tylko starszaki (ze względów logistycznych), lub, że stan placu zabaw jest OK, a są na nim połamane deski, jest grubą przesadą.

  Zgłoś nadużycie Karol czwartek, 28, grudzień 2017 22:15 Link do komentarza
 • xcx

  ...krótko, żadne

  Zgłoś nadużycie xcx czwartek, 28, grudzień 2017 11:30 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?