Logo
Wydrukuj tę stronę

Krosno: nowa siedziba dla miejskiej spółki

Krosno: nowa siedziba dla miejskiej spółki Fot. archiwum MPGK Krosno / ARCHIT - STUDIO

8 marca MPGK Krosno podpisało umowę na budowę nowego budynku administracyjnego na potrzeby siedziby spółki. Wykonawcą inwestycji jest firma KPB-Budownictwo z Krosna.

REKLAMA


Jak informuje MPGK, przedmiot zamówienia obejmuje budowę budynku biurowego wraz z budową miejsc postojowych, budowę sieci i instalacji zapewniających prawidłowe funkcjonowanie budynku, w tym instalację fotowoltaiczną oraz urządzenie terenów zielonych i budowę ogrodzenia przy ul. Fredry w Krośnie.

Umowa będzie realizowana 2-etapowo:

- I etap: budowa budynku z niezbędną infrastrukturą wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie - 24 miesiące od dnia zawarcia umowy, czyli do 8 marca 2020 roku.

- II etap: rozbiórka obecnego budynku administracyjnego MPGK i zagospodarowanie terenu wokół nowego budynku - 6 miesięcy od momentu opuszczenia dotychczasowej siedziby MPGK Krosno Sp. z o. o.

- Realizacja tej inwestycji na przestrzeni ostatnich kilku lat była wielokrotnie odkładana, ze względu na inne duże projekty inwestycyjne na których skupiliśmy wszystkie nasze wysiłki. Na chwilę obecną budowa nowego budynku jest już niezbędna dla zapewnienia pracownikom przyzwoitych warunków pracy, a także dla poprawy obsługi mieszkańców. Ta inwestycja to tylko początek zmian w naszej bazie przy ul. Fredry. Mamy przygotowane i zaplanowane kolejne działania, które znacznie poprawią naszą infrastrukturę przy ul. Fredry i zmniejszą niedogodności mieszkańców - powiedział Janusz Fic, prezes MPGK Krosno Sp. z o.o.

Wartość umowy: 7 994 496,25 złotych netto, 9 833 230,39 złotych brutto.

pd
Fot. archiwum MPGK Krosno / ARCHIT - STUDIO

  • autor: pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021