Logo
Wydrukuj tę stronę

Eksperyment na ul. Wisze: nowa, nierówna droga będzie bezpieczna!

Eksperyment na ul. Wisze: nowa, nierówna droga będzie bezpieczna! Fot. Piotr Dymiński

Trwa betonowy eksperyment na ul. Wisze. Mieszkańcy zwracają uwagę na jakość wykonania przebudowywanej drogi. Urząd Miasta uspokaja: "jeżeli droga nie zostanie wykonana zgodnie z dokumentacją projektową to nie zostanie odebrana". Kiedy mieszkańcy doczekają się porządnej drogi?

REKLAMATrwa "betonowy eksperyment" na ul. Wisze. Co do zasady, nawierzchnie betonowe uchodzą za trwałe i solidne, są dobrą alternatywą dla nawierzchni bitumicznych - "asfaltu". Warunkiem jest prawidłowe wykonanie.


Fot. nadesłane przez czytelnika

- Na pierwszy rzut oka, po podświetleniu światłami drogowymi wygląda o wiele gorzej niż poprzednie odcinki. Na dodatek tuż po ułożeniu przeszła ulewa i deszcz wypłukał wierzchnią warstwę - alarmuje pan Jacek, mieszkaniec ul. Wisze. - Mieliśmy nadzieję, że wykonanie kolejnych odcinków będzie lepsze - dodaje pan Jacek.

Według jego relacji wykonawca zrzuca winę na projekt i zastosowaną technologię, jednak on sam twierdzi, że nieprawidłowe jest wykonanie robót.


Fot. nadesłane przez czytelnika

Zwróciliśmy się z pytaniami do krośnieńskiego urzędu. Nadzór nad wykonaniem prac prowadzi Inżynier Kontraktu - BUDMAX Spółka Cywilna. Nie dokonano jeszcze odbioru technicznego przebudowanej ulicy.

- Jeżeli droga nie zostanie wykonana zgodnie z dokumentacją projektową to nie zostanie odebrana - informuje wydział drogownictwa UM Krosna.

W podobny sposób prezydent udzielił odpowiedzi mieszkańcom ul. Wisze. - Wykonawcy przekazano uwagi dotyczące należytego wykonania prac. Prace wykończeniowe są jeszcze przed nami i pozwólmy wykonawcom realizować kontrakt bez nadmiernej presji - odpowiada Piotr Przytocki.

Fot. nadesłane przez czytelnika

- Zapewnienia nie napawają optymizmem, a wręcz przynoszą jeszcze więcej wątpliwości - komentuje pan Jacek.

- Inżynier kontraktu twierdzi, że nawierzchnia jest "dobra" ponieważ nierówności mieszczą się w granicach tolerancji (być może się mieszczą ale nie przekłada się to na komfort jazdy, ponieważ tych nierówności jest dużo, a dopuszczalnej ilości nierówności już w specyfikacji nie ujęto). Natomiast urzędnik z wydziału drogownictwa, zapytany przez jednego z mieszkańców o jakość wykonania nawierzchni odpowiada, że przecież mieliśmy dużo gorzej, więc nie powinniśmy narzekać, a nierówności wcale nie są takie złe ponieważ będą wpływały korzystnie na bezpieczeństwo poprzez obniżenie prędkości jazdy - komentuje zbulwersowany sytuacją mieszkaniec.


Fot. nadesłane przez czytelnika

Na koniec zwraca się do prezydenta, urzędników i Inspektora Nadzoru z prostym pytaniem: czy wykonana nawierzchnia betonowa jest ich zdaniem dobra, czy zła?

pd

  • autor: pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021