Logo
Wydrukuj tę stronę

Karpackie Klimaty i utrudnienia w ruchu

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Piotr Dymiński

Przed Krosnem największe wydarzenie roku: Karpackie Klimaty wraz z licznymi imprezami towarzyszącymi. Oznacza to również utrudnienia w ruchu. Nie wszędzie wjedziecie!

REKLAMA


Od czwartku (16.08) w obszarze staromiejskim rozpoczynają się przygotowania do Karpackich Klimatów. W związku z tym pojawią się utrudnienia w ruchu, które potrwają do poniedziałku (20.08).

Zmieniona będzie organizacja ruchu w okolicy Rynku. Uwaga! Ze względu na małą ilość miejsc parkingowych zostawcie samochody poza zespołem staromiejskim!

Na ulicach pojawią się znaki i zapory drogowe, w tym zakaz ruchu na ul. Sienkiewicza, zakaz ruchu na ul. Zjazdowej, zakaz ruchu na ul. Piłsudskiego od Ronda Solidarności w stronę Rynku, wyłączenie z ruchu ul. Ordynackiej oraz częściowo ulic Sienkiewicza i Franciszkańskiej, wyłączenie z ruchu ul. Piłsudskiego od płyty Rynku do skrzyżowania z ul. Słowackiego, wyłączenie z ruchu ul. Pawła z Krosna (ślepa droga).

Ograniczenia wjazdu do Rynku nie będą dotyczyć posiadaczy specjalnych zezwoleń oraz służb miejskich.

Wyznaczono dwa wjazdy do Rynku. Pierwszy od Ronda Solidarności - ul. Piłsudskiego przez ul. Słowackiego do ul. Franciszkańskiej, Sienkiewicza - z zachowaniem szczególnej ostrożności - do Placu Konstytucji 3 Maja.

Drugi wjazd umożliwiający poruszanie się po stronie zachodniej Rynku pojazdom zaopatrzenia i mieszkańcom Zespołu Staromiejskiego wyznaczony został ul. Zjazdową, ul. Kazimierza Wielkiego, a następnie ul. Szczepanika (zmieniony kierunek jazdy, od skrzyżowania z Sienkiewicza z nakazem jazdy w prawo) i Sienkiewicza  w kierunku Placu Konstytucji 3 Maja.

Poruszających się po samym zespole staromiejskim (wystawców, zaopatrzenie, mieszkańców Rynku) obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu:

- z ul. Kazimierza Wielkiego - nakaz jazdy na wprost w  ul. Szczepanika (zmieniony kierunek jazdy, od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza z nakazem jazdy w prawo), ul. Sienkiewicza w kierunku Placu Konstytucji 3 Maja,
- parking na ul. Franciszkańskiej będzie przeznaczony dla organizatorów imprezy towarzyszącej pn. Zakątek Rozmaitości Galicyjskich,
- ul. Szczepanika - zmieniony kierunek jazdy,
- ul. Pawła z Krosna - ślepa droga.

Zobacz:
- Festiwal Kultur Pogranicza, czyli Karpackie Klimaty 2018 [PROGRAM]
- Biesiada w Zakątku Rozmaitości Galicyjskich [PROGRAM]

red.

  • autor: red.

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021