Logo
Wydrukuj tę stronę

Znaleziono łuski z miejsca zamordowania Żubrydów

Znaleziono łuski z miejsca zamordowania Żubrydów Fot. TVP Historia

Kolejny odcinek popularnego programu “Było... nie minęło” zrealizowany we współpracy z Prywatnym Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych i stowarzyszeniem “Galicja”. Odcinek zrealizowano podczas poszukiwań śladów w miejscu zamordowania “żołnierza wyklętego”, Antoniego Żubryda.

REKLAMA


Ekipa programu “Było... nie minęło” po raz kolejny odwiedziła Krosno. Tym razem wraz z twórcami Prywatnego Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych Stowarzyszeniem Eksploracyjno-Historycznym " Galicja ", wybrali się do Malinówki, gdzie przeprowadzono poszukiwania archeologiczne na miejscu zabójstwa Antoniego Żubryda i jego żony Janiny.

W programie przypomniano życiorys Żubryda, a poszukiwaniom towarzyszył Janusz Niemiec, syn Antoniego Żubryda. Ten starszy już dzisiaj mężczyzna wspominał jak UB aresztowało go jako 4-letniego zakładnika, żądając poddania się ojca.

Lesław Wilk dotarł do żyjącego łącznika z oddziału Żubryda. Dzięki jego pomocy udało się doprecyzować miejsce zabójstwa, gdzie odnaleziono trzy łuski z broni krótkiej. Ułożenie łusek pasuje do prawdopodobnego przebiegu zabójstwa.

Cały odcinek możecie zobaczyć tutaj: Bez przedawnienia, bez przebaczenia

To kolejna realizacja programu w TVP Historia we współpracy z Muzeum w Krośnie. Dzięki tym programom Krosno odwiedzają pasjonaci historii z całej Polski.

pd

  • autor: pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021