KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Znaleziono łuski z miejsca zamordowania Żubrydów

Znaleziono łuski z miejsca zamordowania Żubrydów Fot. TVP Historia

Kolejny odcinek popularnego programu “Było... nie minęło” zrealizowany we współpracy z Prywatnym Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych i stowarzyszeniem “Galicja”. Odcinek zrealizowano podczas poszukiwań śladów w miejscu zamordowania “żołnierza wyklętego”, Antoniego Żubryda.

REKLAMA


Ekipa programu “Było... nie minęło” po raz kolejny odwiedziła Krosno. Tym razem wraz z twórcami Prywatnego Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych Stowarzyszeniem Eksploracyjno-Historycznym " Galicja ", wybrali się do Malinówki, gdzie przeprowadzono poszukiwania archeologiczne na miejscu zabójstwa Antoniego Żubryda i jego żony Janiny.

W programie przypomniano życiorys Żubryda, a poszukiwaniom towarzyszył Janusz Niemiec, syn Antoniego Żubryda. Ten starszy już dzisiaj mężczyzna wspominał jak UB aresztowało go jako 4-letniego zakładnika, żądając poddania się ojca.

Lesław Wilk dotarł do żyjącego łącznika z oddziału Żubryda. Dzięki jego pomocy udało się doprecyzować miejsce zabójstwa, gdzie odnaleziono trzy łuski z broni krótkiej. Ułożenie łusek pasuje do prawdopodobnego przebiegu zabójstwa.

Cały odcinek możecie zobaczyć tutaj: Bez przedawnienia, bez przebaczenia

To kolejna realizacja programu w TVP Historia we współpracy z Muzeum w Krośnie. Dzięki tym programom Krosno odwiedzają pasjonaci historii z całej Polski.

pd

 • autor: pd

7 komentarzy

 • Precz z antychrystem PP

  Stalin rządzi w krosnie od 18 lat mimo ze ubek i komuch z dziada . w radzie zasiadaja byli zomowcy i ormowcy komuchy . i gdzie sprawiedliwosc dziejowa.

  Zgłoś nadużycie Precz z antychrystem PP poniedziałek, 09, marzec 2020 20:20 Link do komentarza
 • anna z solidarności

  Ormowcy też są ,,wyklętymi”!!!!!!!!

  Co za obłęd z profanacją ,,Zołnierzy Wyklętych”. Nie dość, że władza w swoich mediach szaleje w podwieszaniu się pod ŻW, to w swojej propagandzie zapędziła się w ślepy zaułek. Otóż w wydawanej przez TVP 2 panoramie w dniu 01.03. 2017 roku o godz. 18.00, lansowała Janusza Niemca jako ofiarę reżimu komunistycznego. Nadmieniam, że Janusz Niemiec to były komendant ORMO w Ursusie, pacyfikował nasze strajki w okresie stanu wojennego, w nagrodę otrzymał stołek kierownika odlewni żeliwa w Ursusie. Kierownikiem był do 1986 roku, potem ślad po nim się urwał, podobno w nagrodę otrzymał stanowisko ,,dyplomatyczne” w Nigerii . My, działacze podziemnej Solidarności w Ursusie, uważaliśmy Janusza Niemca dodatkowo za funkcjonariusza SB. Janusz Niemiec syn Antoniego Żubryda, watażki komunistycznego, agenta NKWD, gestapo oraz były komendant UB w Sanoku, który zginął z rąk podobnych do niego w ramach rozliczeń zbójnickich, a nie za to, że był ŻW. IPN fałszuje historię, fałszuje dla tych co byli współpracownikami UPA albo z band UPA na terenach Polski wschodniej, czego dobitnym przykładem jest ojciec Janusza Niemca - Antoni Żubryd.
  Rządzący w swojej nihilistycznej propagandzie, opanowali już ,,hierarchie kościelną”, ,,patriotyzm”, ,,prawice” a teraz podporządkowują sobie historie ,,żołnierzy wyklętych” i nie ważne z jaką przeszłością, ważne by użyć te świętości Polskie, do swojej obrzydliwej propagandy.
  Takim przykładem jest Janusz Niemiec ormowiec, bezwzględny komunista, ale dla pisowskiej propagandy, jest to nie ważne, ponieważ i z ormowca, sb-eka można zrobić ŻW. Ciemny lud wszystko kupi.
  Dlaczego pisowcy w swojej propagandzie, nawet nie zechcą zajrzeć do archiwum kadrowych, gdzie był zatrudniony Niemiec? Gdzie jest teczka SB Janusza Niemca??? Może od tego trzeba by zacząć, ale pisowcy siepacze od propagandy nie liczą się z prawdą z chęcią lustracji tej prawdziwej, oni w znacznej większości są tacy jak Niemiec, albo Żubryd w zależności od systemu politycznego panującego w Polsce, oni zawsze płyną jak zdechłe ryby z nurtem rzeki i dlatego są takie antypolskie efekty. Dzieci stalinowców lub byli komuniści, dziś nadają ton pisowskiej propagandy i tacy jak Żubryd – Niemiec, dla nich są ,,bohaterami”, jeszcze dodatkowo są w ,,opakowaniu kościelnym”, dla uwiarygodnienia zdrajców.
  Konfidenci obcych wywiadów, nachalną propagandą, odwracają od siebie uwagę, po to, aby młodzi ludzie nie zajęli się ważnymi sprawami dla przyszłości Polski, by nikt nie cenzurował antypolskich poczynań Pis-u. Dlatego, obecnie toczy się zażarta walka o opanowanie świadomości ludzi młodych, opartej na fałszywej propagandzie. Dzisiejsi agenci obcych mocarstw, światowych korporacji finansowych, by uwiarygodnić się w społeczeństwie, atakują byłych agentów sowieckich, ale sami w imię interesów globalistycznych i innego mocarstwa, likwidują Polską Państwowość. Spór w Polsce nie toczy się o prawdziwą Niepodległość Polski, spór toczy się między jednymi agentami a drugimi, jedni i drudzy próbują wciągnąć w te rozgrywki nie świadomą cześć polskiej młodzieży.

  Zgłoś nadużycie anna z solidarności niedziela, 08, marzec 2020 13:12 Link do komentarza
 • anatol z Sanoka

  Tak dla przypomnienia Panu Januszowi Niemcowi . Skład ,,grupy wyklętych '' Antoniego Żubryda to głownie dezerterzy z Ludowego Wojska Polskiego , Milicji Obywatelskiej i Urzędu Bezpieczeństwa . Antoni Żubryd z sierżanta nagle stał się w 1945 roku majorem . Ach te stopnie . Wcześniej w 1945 roku był porucznikiem Urzędu Bezpieczeństwa . Jednak NSZ szybciej dawało awanse niż komunistyczne UB . Ciekawe jaki stopień w Ochotniczej Rezerwie Milicji Obywatelskiej posiadał Janusz Niemiec - kombatant i syn ,,wyklętego ''

  Zgłoś nadużycie anatol z Sanoka niedziela, 08, marzec 2020 12:50 Link do komentarza
 • tolek z solidarności

  Antoni Żubryd najpierw był agentem NKWD a po przewerbowaniu został agentem Gestapo . Po wyzwoleniu awansował na porucznika -oficera śledczego w Sanoku . Oczywiście Urząd Bezpieczeństwa Publicznego . Po tym jak ,,podli '' komuniści dowiedzieli się o pracy Zucha dla gestapo został ,,wyklętym '' Zastrzelił go inny agent UB Vaulin . Pewnie z rozkazu i dla posiadanych przez małżeństwo Żubrydów zrabowanych kosztowności . Powinienem dopisać c.d . Janusz Niemiec jako prześladowane dziecko ,,wyklętego " wraz z ,,nowym '' tatusiem przeprowadził się do Warszawy gdzie ,,tatuś ''awansował . Następnie Janusz Niemiec w ramach szykan komunistów ukończył liceum i szkołę oficerską Ludowego Wojska Polskiego . Następnie ukończył studia na politechnice i szykanowany zapisał się do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej a także w ramach pamięci po Tatusiu Zuchu został na ochotnika członkiem Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej . Po 1989 postanowił to rzucić i zostać prześladowanym kombatantem . Taki status otrzymał . Paraduje w dziwnym mundurku z orderami . To kiedy był Janusz Niemiec ( syn Antoniego Żubryda ) prawdziwy ? Jako działacz PZPR i ORMO czy jako kombatant ?

  Zgłoś nadużycie tolek z solidarności niedziela, 08, marzec 2020 12:41 Link do komentarza
 • Rogal

  W tekście padają obydwa słowa i są one tożsame. Jak zwał tak zwał.

  Zgłoś nadużycie Rogal poniedziałek, 21, październik 2019 19:19 Link do komentarza
 • Gorol

  Skąd wiesz byłeś tam ?

  Zgłoś nadużycie Gorol poniedziałek, 21, październik 2019 17:59 Link do komentarza
 • rogol

  Cos tunoe gra.
  Falszowanie historji.
  Zabil jego ijego zone agent UB ktory,przeniknol do oddzialu.
  To nie bylo miejsce egzekucji.
  Zabil go strzalem w tyl glowy a potem jego ciezarna zone,to bylo zabujstwo a nie morderstwo.
  Oddzial Zubryda podobno zabijal zolnierzy LWP,urzednikow panstwowych czy milicjantow i podobno walczyk z bandami UPA.
  Przy okazji rabowal.

  Zgłoś nadużycie rogol poniedziałek, 21, październik 2019 15:02 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?