Logo
Wydrukuj tę stronę

Nowa płyta Rynku - test wytrzymałości

Zgodnie z zapowiedzią, tuż po uroczystościach Dni Krosna, prace na rynku ruszyły pełną parą. Najwyraźniej równocześnie rozpoczęto „testy wytrzymałościowe” nowych fragmentów płyty Rynku. Nowa nawierzchnia sprawdzana jest pod naciskiem pojazdów ciężarowych.

REKLAMA


alt

W poniedziałek (04.06) po uroczystości otwarcia Centrum Dziedzictwa Szkła przyglądaliśmy się postępom prac. Przy okazji byliśmy świadkami czegoś, co chyba należy określić mianem „testów wytrzymałościowych” nowej nawierzchni Rynku, tej z płyt granitowych.

alt

Wymiany kostki brukowej na Rynku jeszcze nie zakończono. Niedawno doszło do nieporozumień z restauratorami, w związku z rozstawianiem „ogródków  piwnych” (Na początku był chaos). Pojawiły się wtedy obawy o możliwość uszkodzenia kostki. Najwyraźniej są one bezpodstawne, nowa nawierzchnia dzielnie znosi nawet Kamaza... przynajmniej na razie.

Mieszkańcom i przedsiębiorcom z rejonu starego miasta pozostaje liczyć, że granitowe płyty są nie do zdarcia. W innym wypadku, za kilka lat może nas czekać kolejna „wymiana kostki brukowej”, a z nią wszelkie niedogodności, które znane są już aż nadto.

Piotr Dymiński
Fot: Piotr Dymiński

  • autor: Piotr Dymiński

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021