KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nowa płyta Rynku - test wytrzymałości

Zgodnie z zapowiedzią, tuż po uroczystościach Dni Krosna, prace na rynku ruszyły pełną parą. Najwyraźniej równocześnie rozpoczęto „testy wytrzymałościowe” nowych fragmentów płyty Rynku. Nowa nawierzchnia sprawdzana jest pod naciskiem pojazdów ciężarowych.

REKLAMA


alt

W poniedziałek (04.06) po uroczystości otwarcia Centrum Dziedzictwa Szkła przyglądaliśmy się postępom prac. Przy okazji byliśmy świadkami czegoś, co chyba należy określić mianem „testów wytrzymałościowych” nowej nawierzchni Rynku, tej z płyt granitowych.

alt

Wymiany kostki brukowej na Rynku jeszcze nie zakończono. Niedawno doszło do nieporozumień z restauratorami, w związku z rozstawianiem „ogródków  piwnych” (Na początku był chaos). Pojawiły się wtedy obawy o możliwość uszkodzenia kostki. Najwyraźniej są one bezpodstawne, nowa nawierzchnia dzielnie znosi nawet Kamaza... przynajmniej na razie.

Mieszkańcom i przedsiębiorcom z rejonu starego miasta pozostaje liczyć, że granitowe płyty są nie do zdarcia. W innym wypadku, za kilka lat może nas czekać kolejna „wymiana kostki brukowej”, a z nią wszelkie niedogodności, które znane są już aż nadto.

Piotr Dymiński
Fot: Piotr Dymiński

 • autor: Piotr Dymiński

21 komentarzy

 • Redakcja

  Foto materiał jest z przed imprezy, owszem. Pokazuje to co działo się tuż przed 2 czerwca 2012. Kto mieszka w Krośnie, przechodzi przez rynek, to wie i kojarzy.

  Zdjęcie pojazdu ciężarowego jest z 4 czerwca 2012, uchwycone na części nowej nawierzchni ułożonej przed dniem 2 czerwca 2012. Nie pozostaje nam nic jak tylko podziękować, że miał nas Pan za lepszy portal w mieście. Dziękujemy za szeroką ocenę i pozostawienie "konstruktywnej krytyki" naszej działalności. :)

  Zgłoś nadużycie Redakcja czwartek, 07, czerwiec 2012 15:24 Link do komentarza
 • ,,,

  jaja sobie robicie,ten foto materiał jest jeszcze z przed imprezy "Dni Krosna 2012" miałem was za lepszy portal niż K24 ale okazuje się że to to samo guano

  Zgłoś nadużycie ,,, czwartek, 07, czerwiec 2012 15:17 Link do komentarza
 • x

  Testując wytrzymałość płyty Rynku ciężkim sprzętem nie sposób zobaczyć pęknięć np. na rogu Rektoratu od pomnika, czy to pytanie nie jest zasadne? Pani B. nie puściła koło swej kamienicy ciężkiego sprzętu i też portal o tym pisał, może inni byli mniej zaradni, albo obrotni ? Stare kamienice rozumiem, że nie wytrzymały, ale nowo wyremontowany Rektorat? Powiesz, że obraźliwie piszę, a przepraszam gdzie, czy kłamię, czy pomawiam, piszę o tym co moje oczy widzą, a że tu?
  Napisaliśmy na inny portal info o śmierci znanego krośnianina w Krakowie, bez echa, a wielu krośnian Go znało, wielu uczył na AE.
  Każdy sposób jest dobry, by zwrócić uwagę na to co złe, co niedoskonałe i można poprawić zanim się nie rozleci.
  Z wyrazami szacunku dla twórców portalu, bo jest dość prężnym i aktualnym medium, wrażliwym na sprawy i wydarzenia w naszym mieście i dlatego pozwalam sobie tu napisać w temacie na topie dziś.

  Zgłoś nadużycie x środa, 06, czerwiec 2012 23:55 Link do komentarza
 • ko ko ko

  oj tam oj tam :D
  Euro się zaczyna :D a wy o jakiś kamienicach!

  Zgłoś nadużycie ko ko ko środa, 06, czerwiec 2012 20:45 Link do komentarza
 • AleksandroV

  Dobrze mówisz Pan Panie Marcin M. To jest kolejny temat na artykuł, po co mieszać dwie sprawy ? Ja zrozumiałem że chodzi o remont nawierzchni na rynku i dalszej budowy CDS, a nie o żadnych kamienica. Fajnie że czytelnik coś porusza, ale po to jest mail do redakcji :) Redakcja ma gdzieś siedzibę?

  Zgłoś nadużycie AleksandroV środa, 06, czerwiec 2012 20:33 Link do komentarza
 • Marcin M

  Dla mnie temat tyczy sie plyty rynku a nie tego czy autor na ktoryms ze zdjec ujal kawalek kamienicy wiecej czy mniej. Nurtuje Cie cos ? Napisz/podejdz do nich zeby poruszyli dany temat.

  Zgłoś nadużycie Marcin M środa, 06, czerwiec 2012 20:30 Link do komentarza
 • ferdek

  ja nie widzę problemu z demokracją, ale błotem się obrzucać na tym forum nie można.
  z resztą co to mam do kamienic, niech Ci dziennikarze się przejdą i wszystko pooglądają i się zabiorą za temat. Choć temat jest nie taki prosty, kamienice nie są Urzędu, a prywatnych właścicieli, ciężko jest....

  Zgłoś nadużycie ferdek środa, 06, czerwiec 2012 20:25 Link do komentarza
 • x

  To samo kłuje w oczy tylko trzeba je otworzyć. Rynek może wytrzyma, ale czy ta kamienica? Ja nie mieszkam w niej, ja tylko zauważam inne w Rynku też : ta obok zegara, ta gdzie była Centralna, gzymsy poodpadały, a te wsztrząsy, to podłoże piach na skale nie wytrzymuje tego, kiedy wykopano fundamenty ratusza, kamieniczicy potestowali, pan Guzik m. innymi, to nie nowość to stara sprawa , wystarczy wyjść z ul. Blich i popatrzeć do góry, ja kupuję chleb u Kubita i codziennie przemierzam tamte strony, to samo rzuca się w oczy, popekane gzymsy, mury itp. Czy na tym forum jst demokrcja?

  Zgłoś nadużycie x środa, 06, czerwiec 2012 20:11 Link do komentarza
 • ferdek

  artykuł jest dobry, a zamiast autora atakować może warto napisać maila do redakcji o tym co się dzieje, co nurtuje i co warto pokazać, a nie od razu mówić że ktoś czegoś nie zrobił, przecież można nie zauważyć...

  Zgłoś nadużycie ferdek środa, 06, czerwiec 2012 19:40 Link do komentarza
 • x

  Panie autorze jest też pan stronniczy i wybiórczo pokazuje? Ta zabytkowa kamienica przeżyła wieki i teraz podczas remontów, bdów i ruchu okołorynkowego się sypie., Tylko właściciele od strony Pawła z Krosna ją odnowili, a reszta to prawie ruina, dlaczego nie pokaże pan zdjęć od trony Słowackiego jak wypadające cegły zachlapano, jak jedyny balkon od spodu wyglada. Jak prawda to prawda i już, przecież to pan K. odnawiał tę część uratowaną, a reszta wstyd pokazywać?

  Zgłoś nadużycie x środa, 06, czerwiec 2012 19:36 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?