Logo
Wydrukuj tę stronę

Żwirki i Wigury: drzewa lecą na głowy

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. czytelnik

Na "osiedlu WSK" konary drzew łamią się i spadają na alejki. "Ktoś się tym zajmie dopiero jak kogoś zabije albo okaleczy" - alarmują mieszkańcy. Zgłaszają, że problem dotyczy także bezwietrznej pogody.

REKLAMA


Problem dotyczy terenu zielonego za blokiem Żwirki i Wigury 4D. To miejsce rekreacyjne i spacerowe. Praktycznie bez przerwy bawią się tam dzieci. Do tej pory w zdarzeniach związanych z drzewami nie ucierpieli ludzie, ale spadający konar uszkodził zaparkowaną przyczepę. Do zdarzenia doszło 31 lipca.


- Krośnieńscy policjanci udali się w rejon ulic Podkarpacka oraz Żwirki i Wigury, gdzie według zgłoszenia na zaparkowaną przyczepę kempingową spadły z drzewa gałęzie. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległa przyczepa. Policjanci sporządzili notatkę oraz wykonali dokumentację fotograficzną - informuje Klaudyna Konarzewska z KMP Krosno.

- W sprawie wykluczono, by doszło do umyślnego uszkodzenia mienia przez jakąś osobę. Dochodzenie roszczeń możliwe jest na drodze cywilnej - dodaje Klaudyna Konarzewska.

Drzewa stanowią własność gminy, a dużych rozmiarów gałęzie łamią się nawet przy bezwietrznej pogodzie. Mieszkańcy są zaniepokojeni.

- Upadek konara dębu był zdarzeniem losowym. W bieżącym roku kalendarzowym drzewostan porastający skwer przy ul. Żwirki i Wigury zostanie poddany zabiegom pielęgnacyjnym - usunięte zostaną konary obumarłe, zagrażające bezpieczeństwu osób korzystających z wskazanego terenu - zapewnia wydział ochrony środowiska krośnieńskiego urzędu.

pd
Fot. czytelnik

  • autor: pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021