Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Żwirki i Wigury: drzewa lecą na głowy

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. czytelnik

Na "osiedlu WSK" konary drzew łamią się i spadają na alejki. "Ktoś się tym zajmie dopiero jak kogoś zabije albo okaleczy" - alarmują mieszkańcy. Zgłaszają, że problem dotyczy także bezwietrznej pogody.

Problem dotyczy terenu zielonego za blokiem Żwirki i Wigury 4D. To miejsce rekreacyjne i spacerowe. Praktycznie bez przerwy bawią się tam dzieci. Do tej pory w zdarzeniach związanych z drzewami nie ucierpieli ludzie, ale spadający konar uszkodził zaparkowaną przyczepę. Do zdarzenia doszło 31 lipca.


- Krośnieńscy policjanci udali się w rejon ulic Podkarpacka oraz Żwirki i Wigury, gdzie według zgłoszenia na zaparkowaną przyczepę kempingową spadły z drzewa gałęzie. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległa przyczepa. Policjanci sporządzili notatkę oraz wykonali dokumentację fotograficzną - informuje Klaudyna Konarzewska z KMP Krosno.

- W sprawie wykluczono, by doszło do umyślnego uszkodzenia mienia przez jakąś osobę. Dochodzenie roszczeń możliwe jest na drodze cywilnej - dodaje Klaudyna Konarzewska.

Drzewa stanowią własność gminy, a dużych rozmiarów gałęzie łamią się nawet przy bezwietrznej pogodzie. Mieszkańcy są zaniepokojeni.

- Upadek konara dębu był zdarzeniem losowym. W bieżącym roku kalendarzowym drzewostan porastający skwer przy ul. Żwirki i Wigury zostanie poddany zabiegom pielęgnacyjnym - usunięte zostaną konary obumarłe, zagrażające bezpieczeństwu osób korzystających z wskazanego terenu - zapewnia wydział ochrony środowiska krośnieńskiego urzędu.

pd
Fot. czytelnik

2 komentarzy

 • Laura Krosnianka

  "Wyborca" geniuszu, co do tego ma p.Prezydent Przytocki?Czy to p.Prezydentowi osobiście to było zgłaszane i czy to Prezydent na ten temat sie wypowiedział?nie?
  To nie oczerniaj bezpodstawnie,jak widać znasz myśli Prezydenta?
  Jestes jasnowidzem?Prezydent ma od tego służby i to one powinny o to zadbać.
  Masz problem to zgłoś to osobiście do Prezydenta.

  Zgłoś nadużycie Laura Krosnianka czwartek, 13, wrzesień 2018 00:23 Link do komentarza
 • wyborca

  Mieszkańcy Żwirki i Wigury, Przytocki to ma was teraz, no wiecie. Dzięki waszej inicjatywie sypie mu się na dobre grunt pod stopami, tak trzymać.

  Zgłoś nadużycie wyborca środa, 12, wrzesień 2018 20:30 Link do komentarza

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj