KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Żwirki i Wigury: drzewa lecą na głowy

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. czytelnik

Na "osiedlu WSK" konary drzew łamią się i spadają na alejki. "Ktoś się tym zajmie dopiero jak kogoś zabije albo okaleczy" - alarmują mieszkańcy. Zgłaszają, że problem dotyczy także bezwietrznej pogody.

REKLAMA


Problem dotyczy terenu zielonego za blokiem Żwirki i Wigury 4D. To miejsce rekreacyjne i spacerowe. Praktycznie bez przerwy bawią się tam dzieci. Do tej pory w zdarzeniach związanych z drzewami nie ucierpieli ludzie, ale spadający konar uszkodził zaparkowaną przyczepę. Do zdarzenia doszło 31 lipca.


- Krośnieńscy policjanci udali się w rejon ulic Podkarpacka oraz Żwirki i Wigury, gdzie według zgłoszenia na zaparkowaną przyczepę kempingową spadły z drzewa gałęzie. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległa przyczepa. Policjanci sporządzili notatkę oraz wykonali dokumentację fotograficzną - informuje Klaudyna Konarzewska z KMP Krosno.

- W sprawie wykluczono, by doszło do umyślnego uszkodzenia mienia przez jakąś osobę. Dochodzenie roszczeń możliwe jest na drodze cywilnej - dodaje Klaudyna Konarzewska.

Drzewa stanowią własność gminy, a dużych rozmiarów gałęzie łamią się nawet przy bezwietrznej pogodzie. Mieszkańcy są zaniepokojeni.

- Upadek konara dębu był zdarzeniem losowym. W bieżącym roku kalendarzowym drzewostan porastający skwer przy ul. Żwirki i Wigury zostanie poddany zabiegom pielęgnacyjnym - usunięte zostaną konary obumarłe, zagrażające bezpieczeństwu osób korzystających z wskazanego terenu - zapewnia wydział ochrony środowiska krośnieńskiego urzędu.

pd
Fot. czytelnik

 • autor: pd

3 komentarzy

 • Arkadio

  Tu nie chodzi o Przytockiego,,przegadajcie tym oszolomom zielonym ,dla nich czlowiek jest nic nie wazny,,mucha ,zaba ,komar to sie liczy.Przezylem z nimi konflikty przy regulacji zakola Wisloka,,wazne byly bobry a ze ludziom zalewalo domostwa i kobiety w nocy z dziecmi na rekach uciekaly przed powodzia,,to ich nie interesowalo.Na ul Wiklinowej jest mini rezerwat Jas,,facet chcial zamknac droge bo zaby maja migracje do stawow,,karetka ,straz nie moze wjechac bo zaba,.Ja mam pewnie auto wziasc na plecy i skakac miedzy zabami .Chore to wszystko.

  Zgłoś nadużycie Arkadio poniedziałek, 29, kwiecień 2019 16:20 Link do komentarza
 • Laura Krosnianka

  "Wyborca" geniuszu, co do tego ma p.Prezydent Przytocki?Czy to p.Prezydentowi osobiście to było zgłaszane i czy to Prezydent na ten temat sie wypowiedział?nie?
  To nie oczerniaj bezpodstawnie,jak widać znasz myśli Prezydenta?
  Jestes jasnowidzem?Prezydent ma od tego służby i to one powinny o to zadbać.
  Masz problem to zgłoś to osobiście do Prezydenta.

  Zgłoś nadużycie Laura Krosnianka czwartek, 13, wrzesień 2018 00:23 Link do komentarza
 • wyborca

  Mieszkańcy Żwirki i Wigury, Przytocki to ma was teraz, no wiecie. Dzięki waszej inicjatywie sypie mu się na dobre grunt pod stopami, tak trzymać.

  Zgłoś nadużycie wyborca środa, 12, wrzesień 2018 20:30 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?