Logo
Wydrukuj tę stronę

Rusza Akademia Aktywnych Obywateli

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

To już trzecia edycja Akademii Aktywnych Obywateli. Ogłoszono nabór wniosków w konkursie grantowym. Stowarzyszenia i grupy nieformalne mogą się starać o środki na realizację swoich inicjatyw. Na ten cel przewidziano pół miliona złotych.

REKLAMAOperatorzy programu "Akademia Aktywnych Obywateli - Podkarpackie Inicjatywy Lokalne", który finansowany jest ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, ogłosili III edycję naboru wniosków w konkursie grantowym, w którym młode organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i grupy samopomocowe z województwa podkarpackiego, mają szansę na pozyskanie do 5 tys. zł na realizację inicjatyw wpisujących się w sferę działalności pożytku publicznego.

Pula środków, która zostanie przekazana na inicjatywy lokalne w 2016 roku wynosi ponad 500 tys. zł.

Realizacja inicjatyw, którymi mogą być np. inicjatywy o charakterze sportowym, na rzecz promocji zdrowia, kultywowania tradycji, rozwoju wolontariatu czy też wsparcia osób niepełnosprawnych, nie może być krótsza niż 60 dni i dłuższa niż 180 dni, i inicjatywy te mogą być realizowane od 1 kwietnia do 15 października 2016 r.

Aby otrzymać dotację na ich realizację, należy złożyć stosowny wniosek do dnia 29 lutego 2015 roku do godziny 15:00.

O pozyskanie dotacji mogą ubiegać się młode organizacje pozarządowe działające nie dłużej niż 18 miesięcy i których budżet za ostatnie 12 miesięcy nie przekracza 25 tys. zł, grupy nieformalne oraz grupy samopomocowe składające się z minimum trzech osób, które podejmą wspólny wysiłek, aby ich społeczność się rozwijała, aktywizowała i wzmacniała.

To już III edycja tego programu - w minionym roku, dofinansowanie otrzymało 114 inicjatyw z terenu województwa podkarpackiego.

Więcej informacji uzyskać można na stronie internetowej pod adresem: www.podkarpackie-inicjatywy-lokalne.pl oraz u operatora programu dla naszej części województwa: Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu, ul. Fabryczna 12, 39-200 Dębica, tel. (14) 681 90 30.

Dodatkowo operatorzy programu, organizują spotkania informacyjne dla zainteresowanych.  W Krośnie spotkanie odbędzie się 17 lutego (środa) o godzinie 14:00 - w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, ul. Grodzka 10, Krosno - sala konferencyjna.

Prosimy o zgłaszanie uczestnictwa w spotkaniu do dnia 15 lutego 2016 r. do godz. 13:00, mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , bądź telefonicznie 14 681 90 30.

dkb/pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020