Logo
Wydrukuj tę stronę

PiS w Strachocinie: zrównoważony rozwój dla Podkarpacia

PiS w Strachocinie: zrównoważony rozwój dla Podkarpacia Fot. Mariusz Trojak

W niedzielę (28 maja) parlamentarzyści PiS spotkali się w Strachocinie, w Domu Rekolekcyjnym przy Sanktuarium św. Andrzeja Boboli. W uroczystościach i spotkaniu brał też udział Jarosław Kaczyński.

REKLAMAŚw. Andrzej Bobola pochodził ze Strachociny, jest jednym z patronów Polski. Politycy PiS w niedzielę, 28 maja brali udział w uroczystościach religijnych w miejscu urodzenia świętego.

- Chcemy unikać tej sytuacji, która się zdarza, niestety też tutaj, na Podkarpaciu, że stolica [regionu - przy. red.] bierze najwięcej, a inni zyskują mniej - mówił w Strachocinie Jarosław Kaczyński.

Przyjęto też stanowisko w sprawie przyśpieszenia rozwoju Podkarpacia. Za najważniejsze uznano zwiększenie dostępności komunikacyjnej, a także rozwój przemysłu naftowego. Posłowie opowiedzieli się za rozwojem rodzinnych gospodarstw rolnych i turystyki.

Stanowisko klubu parlamentarnego zamieścił na Twitterze marszałek Marek Kuchciński. Zobacz tutaj.

Jednym z autorów stanowiska był poseł Piotr Babinetz z Krosna.

- Celowo podkreśliliśmy, że chodzi o inwestycje drogowe i kolejowe na kierunku północ-południe. Ważne jest skomunikowanie szczególnie południa województwa - mówi poseł Piotr Babinetz. Dodał, że w tym określeniu mieści się też łącznica kolejowa skracająca podróż z Rzeszowa do Krosna (o tym projekcie informowaliśmy szerzej tutaj: Krosno: reaktywacja kolei. W godzinę dojedziemy do Rzeszowa?).

Podkreślił, że bardzo ważny jest też punkt dotyczący przemysłu naftowego i rafineryjnego. - Głównie chodzi o rafinerię w Jedliczu - dodał poseł.

pd
Fot. Mariusz Trojak

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020