Logo
Wydrukuj tę stronę

Dwujezdniowa droga do Sanoka? Rozpoczęto współpracę

  • autor: pd
  • środa, 20, wrzesień 2017 11:12
  • wielkość czcionki - - + +
zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

35-kilometrowa droga od Miejsca Piastowego do Sanoka miałaby poprawić komunikację w naszej części województwa. W tej sprawie odbyło się spotkanie z inicjatywy Marszałka Ortyla. Szacowany koszt inwestycji to 350 mln złotych.

REKLAMA


31 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli samorządów lokalnych. Przedstawiona została koncepcja budowy drogi dwujezdniowej na odcinku Miejsce Piastowe - Rymanów - Sanok o parametrach drogi klasy S lub GP.

Do współpracy w celu realizacji tej inwestycji zaproszono; Województwo Podkarpackie, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Rzeszów, powiat krośnieński i sanocki, miasto Sanok oraz gminy: Miejsce Piastowe, Rymanów, Iwonicz-Zdrój, Besko, Zarszyn i Sanok.

Chodzi o uzupełnienie rozwiązań komunikacyjnych uwzględniających przede wszystkim drogę ekspresową S-19 oraz stanowi alternatywę dla obwodnic Rymanowa, Beska i Zarszyna.

Przebieg planowanej drogi mieściłby się w tzw. "korytarzu" pomiędzy planowaną S-19, a obecną DK28 Zator-Medyka.

Planowana długość trasy to 35 kilometrów, a koszt około 350 mln złotych. Realizacja proponowanej inwestycji drogowej spowodowałaby znaczne odciążenie dla DK28 oraz poprawiłaby dostępność komunikacyjną dla tej części województwa podkarpackiego.

Podczas tego samego spotkania omówiono również sprawę budowy nowego węzła autostrady A4 w Pilźnie.

Podpisanie listu intencyjnego - który określi zasady i warunki współpracy przy przygotowaniu do zadania "Budowa nowej drogi dwujezdniowej na odcinku: Miejsce Piastowe - Sanok o parametrach drogi klasy S lub GP" nastąpi w październiku w Rzeszowie.

pd

  • autor: pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021